אלבומים

שב"ק ס - בעטיפה של ממתק - 1997

שב"ק ס' נשמעים כמו הדבר הכי מגניב בסביבה

מאת מתן לואל . 01-01-2009

תגיות: שבק ס

אני מודה, כשיצא האלבום "בעטיפה של ממתק" בשנת 97' הייתי ילד בן 12 (נראה לי שבאיזור כיתה ו') ולא הבנתי יותר מדי מהחיים שלי. כמו שאני מתאר לעצמי, כל חברי השב"ק לא כיוונו לאוזניים של ילד בן 12, אבל זה מה שיצא ועל זה אני חייב להם תודה ענקית. אולי לא הבנתי מהחיים שלי, אבל דבר אחד היה בטוח, שב"ק ס' נשמעו כמו הדבר הכי מגניב בסביבה ואני לגמרי הייתי איתם. מהרגע שקניתי את הדיסק (כן, פעם עוד היו עושים דברים כאלה) הוא לא עזב את המערכת לרגע, וזה אולי קצת מביך, אבל עד היום אני זוכר כמעט את כל המילים בעל פה. 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

אז נכון, לא היו שם מסרים יותר מדי חינוכיים ("אני מביא אותה הפוך, אני מביא אותה ישר, אני מביא אותה ארוך, אני מביא אותה קצר") או ברורים ("שום דבר לא כבד מדי בשביל הפיל שלי"), אבל היו שם טונות של גרוב ופאן שגרמו לי להמשיך לחקור ולגלות אמנים כמו הביסטי בויז (תודה לאל) ו- “A tribe called quest”. והאמת, אם אני חושב על זה אחרי שעברתי דבר או שניים, כשאני מאזין היום לשירים כמו "ילד ירוק", הכל נשמע קצת אחרת...

לפני כמעט שנה ראיתי את השב"ק בהופעה, ולשעתיים הרגשתי כמו אותו ילד בכיתה ו' שאין לו דאגות ורק מחפש לעשות קצת חיים, ועד היום כשבא לי קצת לברוח אני מכניס את הדיסק למערכת ומתענג.

 

תגובות