אלבומים

Balkan Beat Box - Give - 2012

באלבומם הרביעי הבלקן ביט בוקס ממשיכים לעשות את מה שהם עשו כל כך טוב בשלושת אלבומי האולפן הקודמים שלהם.

מאת מתן לואל . 01-01-2012

תגיות: תמיר מוסקט, בלקן ביט בוקס, תומר יוסף, אורי קפלן, Balkan Beat Box, 2012

אולי זה רק אני, אבל נדמה שכל מה שתומר יוסף נוגע בו הופך לזהב מוסיקלי. בין אם זה אלבום הסולו האחרון שלו "השחר 35" שיצא רק לפני כמה חודשים, ובין אם זה “Give”- אלבומה האחרון של להקתו הבלקן ביט בוקס  שלמרבה ההפתעה כוללת בנוסף אליו רק עוד שני חברים- תמיר מוסקט על התופים והצד האלקטרוני ואורי קפלן על הסקסופון. 

 

עטיפת האלבוםעטיפת האלבום

אני זוכר את הפעם הראשונה שנתקלתי בבלקן ביט בוקס. זה היה אי שם ב-2007, בדיוק אחרי שהשתחררתי מהצבא. ביום חמישי בלילה, בדיוק כשהתארגנתי ללכת לישון, שמעתי ברדיו שהיה פתוח ברקע את השיר “Balcasio” ובסופו הכריז השדרן שהשיר לקוח מתוך אלבומה החדש של להקה שעליה לא שמעתי לפני כן, בשם בלקן ביט בוקס. אני יודע שאתם לא מכירים אותי, אבל בערך בשביל רגעים כאלה אני חי. בשביל השנייה הזו, שבה האוזן שלא מצפה לכלום, שומעת משהו שלא שמעה בחיים, וכמו שהיטיב לנסח את זה ביג בוי מאאוטקסט בשיר “The way you move”- חוטפת Ear-Gasm. זה פשוט נשמע כל כך חדש ומרענן, שבשנייה שאמר השדרן שביום שישי למחרת יש הופעת השקה לאלבום החדש “Nu Med”  בבארבי, ידעתי שאני שם. אז בבוקר הרמתי טלפון לחבר, בערב קפצנו לבארבי, ולמרות שמאז ראיתי הבלקן עוד משהו כמו 5 או 6 פעמים בהופעה, אנחנו עדיין נזכרים בהופעה ההיא ומתענגים עליה עד היום.

 

באלבום החדש- “Give”, הרביעי במספר, ממשיכים הבלקן לעשות את מה שהם עשו כל כך טוב בשלושת אלבומי האולפן הקודמים שלהם. הקו הוא אותו קו צועני-בלקני-ים תיכוני, שמתובל בהיפ-הופ, בהמון גרוב, בכלי נשיפה ובבאסים, שמזיזים את הגוף ותוך כדי גם פונים ללב ולמוח של המאזין.

עליי אהובים במיוחד הקטעים “Suki Muki” עם החצוצרה המייללת ו- “Urge to be violent” שנשמע כמו שילוב בין דאנסהול צועני למסיבה חסידית. השיר “What a night”, בעל הבאסים הכבדים והגרוב האיטי, משייט יותר במחוזות הדאבסטפ ו-“Part of the glory” הוא בכלל יצירת אומנות שנדבקת לאוזן, ובכל שמיעה שלה יודעת להזיז בדיוק את המקומות הנכונים.

 

זה מדהים לשמוע איך בכל פעם שהבלקן מוציאים אלבום חדש, הם מצליחים להישמע חדשניים ובאותה האזנה גם כל כך מוכרים. אני לא יודע איך הם מסתדרים עם לקחת, אבל מבחינתי, בדיוק כמו שמו של האלבום- לתת הם יודעים, וזה נשמע מעולה.

 

תגובות