אלבומים

טאטו - חתוך תוכן - 1988

קולם של האאוטסיידרים

מאת קול הקמפוס. 01-02-2010

תגיות: ערן צור, יובל מסנר, אלונה דניאל, 1988, טאטו, חתוך תוכן

 

"טאטו" הייתה להקה של אאוטסיידרים - קולם של החריגים, המוזרים, אלה שהביטו עליהם בעין עקומה ובלגלוג קל. עופות מוזרים שבבטנם הצטבר חומר נפץ שהיה עתיד להתפוצץ, אבל בנקודת מפגש שבה ערן צור,אלונה דניאל ויובל מסנר חברו כוחות לראשונה, זה לא היה חומר נפץ, זה היה נשק לא קונבנציונאלי.

כשמביטים ברטרוספקטיבה על "חתוך תוכן", מבינים כמה "טאטו" היה הרכב מיוחד במינו ברוק הישראלי - הצטברות של רעיונות וכיוונים מוזיקליים שונים וחריגים שהותכו לתוך שירי ניו-וויב ופופ-ארט, עמוסים בטקסטים אפלים והזויים על רוחות, ערפדים, שירי ילדים מוזרים,הפלות משיחים (כמה זמן לדעתכם יוכל אוונגליסט נוצרי להאזין ל"מריה" לפני שראשו יתפוצץ?) ואנס אחד קטן מנקודת מבטו שעורר מאומה גדולה בארצנו. הבחירה שלהם להקליט את אלבום הבכורה בהופעה במועדון הפינגווין מוסיפה גם המון נופך ל"חתוך תוכן"- האנרגיות והאמוציות שמביאות הווקאליות התיאטרלית של דניאל והצ'לו הדומיננטי של מסנר לא היו באות לידי ביטוי ובאותה עוצמה באולפן הקלטות כפי שבאו לידי ביטוי על הבמה.

בסופו של דבר טאטו היו מאותן להקות חד פעמיות שלא יכלו להתקיים לאורך זמן- ריבוי האגו, הכישרון והוויכוח על עמדת הסולן הביאו לסופה הבלתי נמנע. אבל אותה הקלטה חד פעמית בייחודה, באותו מועדון מיתולוגי הציבה רף אומנותי של ממש במוזיקה ישראלית שלא היה כמותו לפני כן, ומעטים הצליחו להגיע אליו 24 שנה לאחר יציאתו של האלבום.

 

תגובות