אלבומים

Jono McCleery - There Is - 2011

לכל מי שמעוניין בחבר חדש לחורף

מאת ניר חסון. 01-06-2011

תגיות: 2011, Jono McCleery, There Is

 

כשקיבלתי מייל מרשימת התפוצה של הלייבל נינג'ה טיון  על יציאתו של אלבום חדש של אמן שמושפע מג'ף באקלי, ג'ון קולטריין וביל וויטרס, הייתי חייב לשמוע אותו ולראות מה היה קורה אם אותם שמות היו חתומים בנינג'ה טיון.

ג'ונו מקלירי הוציא את אלבומו There Is בנינג'ה טיון לאחר שאת אלבומו הראשון הוציא בהפצה עצמית, בעזרתו של הקהל שתמך בו. כבר בשיר הפותח את האלבום (Fears, לדעתי אחד היפים בו), אפשר להבין לאן מקלירי לוקח אותנו, המאזינים, עם המוזיקה שלו- הוא פותח את הלב שלו בשירים, מה שהרבה פעמים מרגיש כאילו הוא שר אותם במיוחד בשבילך. שירים מרגשים, עטופים בהפקה אלקטרונית שמגיעה אפילו לקטעי ג'אנגל עדינים ולמוזיקה תזמורתית.

אחד הסינגלים שהוציא מקלירי ונכללים גם באלבום הוא קאבר לשיר Wonderful Life של Black, שבו מקלירי מוריד לו קצת את הקצב, והופך אותו למשהו עדין יותר, ואולי אף טוב יותר מהמקור. בנוסף, ב-Stand Proud הוא מארח את פינק, חבר ללייבל שמלווה אותו בקולות רקע; חבל רק שאין לו תפקיד משמעותי יותר בשיר, כי שילוב של השניים נשמע מבטיח. מי שאחראי על הפקת האלבום הוא המפיק האלקטרוני Fybe, שהוסיף לאלבום אלקטרוניקה עדינה אשר רק מוסיפה ומחזקת את קולו הרך של ג'ונו.הכל פה בטוב טעם, בלי לפגוע או להפריע לשירה של מקלירי.

תערבבו בין הגיטרה האקוסטית של פינק, לשירה המרגשת של ג'יימס בלייק, ולהפקות באלבום של ג'יימי וון, ותקבלו את There Is של ג'ונו מקלירי- אלבום מומלץ לכל חובבי הפולק, הסול והמוזיקה האלקטורנית, ולכל מי שמעוניין בחבר חדש לחורף.

 

 

 

תגובות