אלבומים

Snoop Dogg & Wiz Khalifa - Mac and Devin Go to High School OST - 2011

האחד קליבר עולמי, השני כוכב עולה בעולם בהיפ הופ. שלבו אותם ביחד וקיבלתם את פסקול הסטלנים האולטימטיבי

מאת אור בן - דוד. 20-12-2011

תגיות: פס קול, 2011, snoop dogg, Wiz Khalifa, Mac and Devin Go to High School OST, היפ הופ

 

תרבות ההיפ-הופ עברה שלב אבולוציוני גדול בשנים האחרונות - מה שפעם החל במכירת קסטות מתא מטען של רכב חלוד, שינה פניו למושג חדש יחסית-המיקסטייפ. אותו פורמט מחתרתי וספק מסחרי, יוצר ושומר לאומני היפ הופ שונים על באזז ברחובות ובתחנות הרדיו. התופעה אף חדרה למדינתנו הקטנה, כמובן שבאיחור מסוים, והביאה יצירות גדולות כמו "מלך הפאנק" של נתי חסיד ו-"4:47" של אורטגה לפנתאון ההיפ-הופ הציוני המצומצם שלנו.

וכעת מגיע אלינו מיקסטייפ חדש מבית היוצר של צמד אומנים- האחד הוא קליבר עולמי העונה לשם סנופ דוג, והשני כוכב עולה בשנתיים האחרונות, הלוא הוא וויז קאליפה (או חאליפה למאותגרים). סנופ ראה בילד בן ה-24 את ממשיך דרכו ,לקח אותו תחת חסותו, והשניים נרתמו למאמץ משותף על הפקת הפיצ'ר הקולנועי שבכיכובם Mac and Devin Go to High School, ועל הפסקול/מיקסטייפ הנלווה, שנכתב והוקלט בהשראתו. את הסרט טרם ראיתי, אך בתור חובב הז'אנר הקומי הספציפי, סביר מאוד להניח שעוד אצפה בו. לפסקול עם זאת, האזנתי בהנאה רבה.

 

 

הקונספט פשוט למדי- שני סטלנים בני 40 ו-24 שחוזרים במוחם לימי התיכון העליזים, וההיי סקול שלהם, ובכן, הוא בהחלט היי. השירים ברובם ככללם מדברים על מריחואנה לסוגיה, לא שניתן היה לחדש בנושא, על אחת כמה וכמה בהיפ-הופ,  אך הצמד מביא כאן משב רוח צעיר ורענן ששונה בסגנונו מהסטייל של סנופ בשנים האחרונות ומשל וויז בקריירה הצעירה שלו. המוזיקה כאן שמחה ורגועה כאחד, כשהאווירה הכללית הרווחת היא של ישיבה רגועה עם החבר'ה. ואכן הגיעו גם כמה חבר'ה מגניבים להתארח כמו ברונו מארס, שדווקא בסינגל הראשון Young ,Wild & Free אינו נמאס עליי, כנראה בגלל תפקידו המינורי-אך-בולט-ברכותו בפזמון. אורחים נוספים שניתן למצוא הם ג'וסי ג'יי מה-Three Mafia 6 ומייק פוזנר, זמר היפ-הופ ופופ עולה שמזכיר את ג'סטין טימברלייק וגם הולך בדרכו. יש פה לא מעט פירות נוספים שבלטו באוזני מלבד הסינגל - "6:30" נשמע 'Fresh' וקיצי חרף יציאת האלבום בחורף ו- French Inhale מאוד נינוח ומושלם להירדם לצליליו.

כוכבים יבואו ויילכו, במיוחד בעולם ההיפ הופ ההפכפך, אבל סנופ דוג יש רק אחד. וויז אמנם אינו היורש המתאים, אבל הוא וסנופ ביחד זה שילוב מנצח לכל דבר. כעת נותר לי רק לחכות לצאתו של הסרט, ולו רק בכדי לראות אם הוא יעמוד בציפיות כמו פס הקול שלו,  אלא גם יעורר ציפייה לעוד חומרים משותפים של שני כוכבי הסרט והפסקול.

 

 

תגובות