אלבומים

לא דובים - בעזרת הנשים - 2011

יש דובים שמדברים עברית, והם יודעים גם איך לתת בגרוב

מאת גילי פורת. 29-11-2011

תגיות: גרוב, פאנק, 2011, לא דובים, בעזרת הנשים

 

בשעה טובה ומוצלחת, יוצא השבוע אחד האלבומים שחיכיתי שנים רבות לצאתו. מאז קום הלהקה, לפני כארבע שנים, אני רק מחכה שהם יותירו את חותמם במוזיקה הישראלית, והנה הדבר סוף סוף קרה. "לא דובים" הוא הרכב שכולל את אבי תורג'מן (בס, שירה), רונן ברטן (גיטרה), ארז קריאל (בוזוקי), קרן דוניץ (שירה, סקסופון, טנור) ונמרוד ליברמן (תופים). הם מגדירים את עצמם כ"פאוור Fאנק עם גרוב ים תיכוני, ומילים על התפר שבין אמירה חברתית ונונסנס", שזאת בהחלט הגדרה קולעת למהדרין, בנוסף להשפעות ניכרות מ-Primus.

האלבום עצמו, שהוא נורא כיפי ומהנה להאזנה, משלב בתוכו סגנונות רבים עם מגוון גדול של כלי נגינה. למרות שישנה ביקורת חברתית נוקבת במרבית השירים שלהם, "לא דובים" מעבירים אותה בצורה Fאנקית וגרובית, כך שגם אנשים שהיו בדרך כלל מתנגדים לדעה הזאת, או נרתעים ממנה כי היא "פוליטית מידי", יכולים להתחבר באופן מיידי למסרים, או לפחות להבינם.

שום דבר ממה שכתבתי פה לא משתווה בכלל לתחושה הנהדרת שמרגישים ברגע ששומעים שיר שלהם, שלא נדבר על "בעזרת הנשים" בכללותו. אבל עם כל השמחה שישנה בגלל צאת האלבום, ישנו גם קצת עצב וחוסר בהירות - נכון לעכשיו קרן דוניץ גרה בברלין יותר משנה, וארז קריאל עובר לניו יורק. אך אם הריחוק הגיאוגרפי לא הפריע להם עד כה, אני לא רואה סיבה שגם עכשיו הוא יתחיל להשפיע. 

רוצו לשמוע אותם כמה שיותר מוקדם יותר טוב, ואם אתם מצליחים, אז גם לכו לתפוס אותם בהופעה, שנייה לפני שהם נעלמים שוב.

 

האזינו לאלבום במלואו - 

 

תגובות

  • לא הכרתי

    מרוצה מההכרות החדשה. תודה:)

    שי, 30-11-2011 16:27