אלבומים

George Harrison & Freinds - The Concert for Bangladesh - 1971

רוקנרול אמנם לא יפתור את כל בעיות העולם, אבל יש בכוחו דיי והותר על מנת לנסות ולעשות שינוי

מאת קול הקמפוס. 01-04-2011

תגיות: 1971, George Harrison, The Concert for Bangladesh, Bob Dylan, Eric Clapton, Ravi Shankar

 

הרבה לפני הלייב-איד, בנד-אייד, לייב-8, לייב-ארט ושירים צדקה דביקים עד לכדי בחילה כמו We Are The World, היה זה ג'ורג' האריסון בתחילת שנות השבעים שהבין שאפשר בעזרת המוזיקה לנסות ולפעול למען מטרה נעלה - לא על ידי הצהרות מנופחות או כתיבת נעימות קיטשיות על שלום ואחווה, אלא על ידי מעשים, על ידי יוזמה ונכונות לפעול. רוק'נרול אמנם לא יפתור את כל בעיות העולם, אבל יש בכוחו דיי והותר על מנת לנסות ולעשות שינוי.

הקונצרט למען בנגלדש שהתקיים ב-1971 היה אירוע מכונן וראשון מסוגו- האריסון, שהתוודע למשבר פליטי מלחמת השחרור של בנגלדש בעקבות שיחה עם מורו ורבו, נגן הסיטאר ראווי שנקר, הזדעזע בעת ששמע על תנאי המחיה וחרפת הרעב של הפליטים והחליט להרים את הכפפה. אז הוא הרים טלפון לכמה חברים טובים כמו בוב דילן, אריק קלפטון,עלי אכבר חאן, רינגו סטאר, לאון ראסל, ובילי פרסטון, והביא את כולם כדי לחבור כוחות על במה אחת ל-2 הופעות שהתקיימו במדיסון סקוור גארדן שבניו יורק.

243,418.51 דולר גויסו באותו יום עבור פליטי המלחמה, חלק מהכסף בכלל עוכב במשך שנים עד שהגיע ליעדו בשל בעיות מס. אך מעבר לפן ההומניטארי, נוצר באותו יום מפגן כוח מוזיקלי יוצא מן הרגיל שלא היה כמוהו לפניו, וקרוב לוודאי גם שלא יהיה כמוהו בשנית. מפגן שעורר השראה והראה שניתן בעזרת האומנות להעלות סוגיות גלובליות חשובות על סדר היום. מפגן שלימים, נהיה לחלק בלתי נפרד מתוך המורשת האדירה שהותיר אחריו ג'ורג' האריסון.

 

 


תגובות