אלבומים

Sigur Rós - INNI - 2011

אחרי כמעט שנתיים של הפסקה, חוזרת חבורת הפלא האיסלנדית לפעילות ומוציאה סרט דוקומנטרי ואלבום הופעה כפול. בואו לשמוע

מאת קול הקמפוס. 01-01-2011

תגיות: sigur ros, 2011, Sigur Rós, INNI, סיגור רוס

עטיפת האלבום - 

 

סימנים שהחורף מתקרב #535 - סיגור רוס מוציאה אלבום חדש.

 

באמצע אוגוסט עלה לאתר הרשמי של סיגור רוס סרטון קצר ומסתורי באורך שתי דקות - הסרטון הציג קטעי הופעה של ההרכב בשחור לבן, בליווי מנגינת אמביינט מקסימה ולא מוכרת, כאשר בסיומו עלה הכיתוב INNI, ללא כל הסבר או פרשנות לפשר הדבר. הבלוגספריה ומגזיני המוזיקה המקוונים יצאו מדעתם והחלו לעלות ספקולציות לגבי מה שעומד מאחורי הסרטון, שכן מדובר היה בסימן חיים ראשון של סיגור רוס מזה כמעט שנתיים, אחרי שהודיעו בתחילת 2010, עם גניזת הקלטות תקליט חדש, על השבתת פעילות למשך זמן לא ידוע. 

לבסוף התברר שאותו סרטון הוא טיזר לקראת פרויקט חדש של הלהקה, שמסמן באופן רשמי את חזרתו של הרכב האמביינט-ספייס רוק המכשף מאיסלנד לפעילות. INNI הוא שמו של דוקומנטרי בבימויו של וינסנט מוריסט (בימאי הדוקומנטרי המוזיקלי Mirror Noir של ארקייד פייר) המתעד את שתי ההופעות האחרונות של הלהקה מתוך סיבוב ההופעות של אלבומם הקודם  (Með suð í eyrum við spilum endalaust, או בתרגום חופשי "עם רעש באוזניים אנחנו מנגנים בלי סוף"), שהתקיימו בארמון אלכסנדרה שבלונדון.

סיגור רוס ידועים כפרפורמרים מיוחדים במינם, בזכות הופעות מחשמלות, עוצרות נשימה, ום אטמוספרה מדהימה שרק מעצימה את המוזיקה שלהם. כעת, הם מביאים את הקסם הזה גם בצורת סרט דוקומנטרי וגם באלבום כפול שמתעד את אותן הופעות, פלוס קטע חדש ומקורי של הלהקה מזה שלוש שנים בשם Lúppulagid. לכבוד היציאה של INNI העלתה הלהקה (שגם רמזה לאחרונה על תקליט חדש וסיבוב הופעות במהלך החצי הראשון של 2012) את החלק הראשון מתוך אלבום ההופעה להנאתכם - מומלץ להאזנה ביום קריר וחורפי, אין צורך להצטייד במילון איסלנדית-עברית.

 

»לאתר הרשמי של סיגור רוס

»לדף הפייסבוק הרשמי

»לדף המייספייס הרשמי

»לדף הלהקה ב - Last.fm

 

להאזנה לדיסק הראשון מתוך האלבום הכפול - 


Sigur Ros - 'InnI' (Album Stream - Disc 1) by inertiamusic

 

 

צפו בביצוע ל-Svefn-G-Englar , מתוך INNI - 

 

 

צפו בביצוע ל- Festival, מתוך INNI - 

 

האזינו ל - Lúppulagid, קטע חדש של סיגור רוס, מתוך INNI -  

 

תגובות