אלבומים

Tom Waits - Bas As Me - 2011

גדול הטרובדורים של הרוקנרול מוכיח שכוחו עוד באמתחתו עם אלבום חדש ומשובח. כנסו להאזין!

מאת קול הקמפוס. 28-10-2011

תגיות: Tom Waits, 2011, Bas As Me

עטיפת האלבום - 

 


"כשהייתי בן 15, התגנבתי למועדון כדי לראות את לייטנינג הופקינס בהופעה. לבשתי מעיל גדול, צבעתי את השיער שלי בלבן, ציירתי שפם ואמרתי בכניסה עם קול נמוך בכניסה 'כרטיס אחד בבקשה'. ראיתי את לייטנינג הולך לחדר מאחורי הקלעים עם שלט גדול עליו היה כתוב 'לא להיכנס! החדר הזה מיועד לבדרנים בלבד'. ובאותו הרגע הבנתי שאני רוצה להיכנס לעסקי השעשועים כמה שיותר מוקדם....עכשיו אני רק מקווה שיש מחזיק מפתחות לפסלון המשונה הזה שאני מקבל, רק ליתר ביטחון, כדי שיום אחד מישהו יאמר 'היי פיט! תוריד ממנו את האזיקים, אני חושב שהוא מהיכל התהילה' ".

כך, בדרכו האקסצנטרית והייחודית רק לו, נאם טום ווייטס כאשר הוכנס במרץ השנה להיכל התהילה של הרוקנרול (באיחור של כמה שנים טובות ראוי לציין). במשך כמעט 40 שנה של עשייה אמנותית מדהימה, השליך אותנו ווייטס בעזרת חוש הומור מעוות, קול חרוך מסיגריות ובלוז קברט אפל אל תוך שולי החברה האמריקאית, פח האשפה של החיים שמסתירים בצד כדי שאף אחד לא ייגעל - עולם מורבידי רווי בטינופת, דיכאון, זונות, סמים, ו-וויסקי זול. ווייטס היה זה שבעט באותו פח אשפה בפני כולם, תוך כדי שהוא מנצח על קרקס מוזיקלי ביזארי וגרוטסקי. בחלוף השנים, הנווד השיכור והתימהוני היה לפורץ דרך, וכיום מורשתו היא חלק בלתי נפרד מתרבות הרוק האמריקאי של העשורים האחרונים.

בדרך כלל, מרבית מהאומנים שזוכים לכבוד להיכנס להיכל התהילה, כפי שעשה ווייטס השנה, נמצאים עמוק בתוך השלב שבו הם נמצאים בשלהי הקריירה ומתחילים לסכם את פועלם. אבל Bad As Me, אלבום האולפן ה-17  של ווייטס, והראשון שלו עם חומרים מקוריים מזה 7 שנים, מציג אמן שבגיל 62, כוחו עוד באמתחתו - הטירוף המוזיקלי עוד שם. הכתיבה הפואטית והזועמת לא איבדה אף במעט מהחדות שלה, והקול החרוך, אחד מסימני ההיכר שלו (לצד הכובע הנצחי על הראש והנצנצים שהוא מפזר בהופעותיו) עדיין מצמרר ומלטף בעת ובעונה אחת. 


»לאתר הרשמי של טום ווייטס

»לעמוד הפייסבוק הרשמי

»לספריה של טום ווייטס - אתר מעריצים מושקע ומקיף

»לראיון מיוחד עם טום ווייטס, מתוך עיתון הגארדיאן 

 

להאזנה לאלבום במלואו - 

 

 

טום ווייטס עורך מסיבה, וכולם מוזמנים....חוץ מהפיראטים שמורידים את Bad As Me מהאינטרנט - 

 

וגם - אי אפשר בלי המאש-אפ ההיסטרי של ווייטס ועוגיפלצת - 

 

תגובות