אלבומים

Jane's Addiction - The Great Escape Artist - 2011

להתראות נעורים, שלום אהבה

מאת קול הקמפוס. 18-10-2011

תגיות: 2011, Jane's Addiction, The Great Escape Artis

 

בסופו של דבר, כולנו חוזרים תמיד לאהבה הראשונה שלנו. מי אם לא ג'יינז אדיקשן שיוכלו להעיד כמה המשפט הזה נכון.  ב-20 השנים שעברו מאז הפירוק הראשון שלהם, חברי הלהקה ניגנו בהרכבים אחרים, התאחדו לטור קצר עם פלי מהרד הוט צ'ילי פפרס , התפרקו, הוציאו אלבומי סולו מחורבנים, שוב התאחדו, הקליטו אלבום שלישי בשם  Strays (שמעבר לנעימת הנושא של הפמליה, לא הותיר חותם גדול במיוחד), שוב התפרקו, שוב התאחדו, ועכשיו, 26 שנה מאז שהחלו לפעול ביחד , הם מוציאים אלבום אולפן חדש ורביעי במספר. אולי זה בגלל הכסף, אולי זה בגלל הריגוש, אבל האמת היא, שהם פשוט מנגנים ונשמעים הכי טוב כשהם פועלים במסגרת ג'יינז אדיקשן.

 "התקליט הוא מעיין מיקס מוזר של פוסט-פאנק-גות'י אפל מהעבר של ההרכב, עם מה שקורה בהרכבים כמו מיוז ורדיוהד" אמר פרי פארל, כשנשאל על האופי של האלבום החדש, "עד כמה שאני רוצה לרצות את המעריצים עם החומרים הישנים ולרכוש את אהדתם אליי, אני פשוט לא יכול למנוע מעצמי להתקדם קדימה".  ואכן The Great Escape Artist מסמל התחלה חדשה עבור הלהקה, שבה הם מתעסקים פחות במורשת של האלבומים הקודמים ובורחים מהעבר על מנת לכוון קדימה לעתיד.   

הם אומנם כבר לא צעירים, אבל כוחם עוד נמצא באמתחתם – פארל עדיין נשמע טוב בגיל 52, דייב נבארו ממשיך להיות גיטריסט מעורר השראה וסטיבן פרקינס היה ונותר וירטואוז' מופלא על התופים. לא ברור כמה זמן הם יישארו ביחד, או מתי תבוא נקודת השבירה הבאה , אבל עד שזה יקרה - טוב שהם עוד כאן.

 

צפו בהופעה מיוחדת של ג'יינז אדיקשן, שצולמה כולה בטכנולוגיית תלת-מימד - 

תגובות