אלבומים

Jane's Addiction - Ritual de lo habitual - 1990

תוצר יצירה חד פעמי של הרכב בשיא תפארתו

מאת קול הקמפוס. 01-02-2011

תגיות: Jane's Addiction, 1990, Ritual de lo habitual

 

Ritual of the Habitual, אלבום האולפן השני של ג'יינז אדיקשן, הייתה שעתה הטובה ביותר של להקת הרוק האלטרנטיבי. מעבר לכך שזה היה אלבום הפריצה שלהם אל תודעת הזרם המרכז, זהו תוצר יצירה חד פעמי של הרכב בשיא תפארתו, שלקחה את המוזיקה שלה צעד אחד קדימה, ולא היססה לאתגר את עצמה ואת המאזינים שלה.

שני פנים לאלבום הזה. כמו בתקליטי ויניל ישנים, יש לו צד א' וצד ב'. צד א', ה"קליל" יותר, נשמע כמו המשך ישיר לאלבום הבכורה- חמישה קטעי פאנק-מטאל סוחפים, עם קלאסיקות כמו Stop  ו- Been Caught Stealing, אולי הלהיט הכי מוכר שלהם , בעיקר בזכות הקליפ המשעשע שצולם עבורו (וינטג' ניינטיז נצחי).

צד ב' לעומת זאת, שמוקדש לקיולה בלו, חברה קרובה של הסולן פרי פארל שמתה ממנת יתר של הרואין ב-87', מביא תפנית של 180 מעלות ,עם ארבעה קטעים מהפנטים שגולשים אל עבר מחוזות הפרוגרסיב, כאשר Three Days בולטת מכולם; 10 דקות אפיות שמתחילות לאט ותופסות תאוצה בהדרגה עד לרגע שבו מתלכדות הווקאליות של פארל ( באחד הטקסטים הטובים ביותר פרי עטו, שעל פי הספקולציות, נכתב בהשראת משולש אהבים שהיה לו עם אשתו הראשונה ובלו), הגיטרות הדינאמיות של דייב נבארו וחטיבת הקצב הרצחנית של סטיבן פרקינס ואריק אייברי, לכדי שלמות.

כאשר יצא Ritual of the Habitual,  בעיות סמים וריבים בין חברי הרכב הובילו לתהליך הרסני שהביא לפירוק הראשון והבלתי נמנע שלהם. ועם זאת, הם הותירו מאחוריהם את העבודה הטובה ביותר שלהם - תקליט שלא אבד עליו הכלח ונשמע רענן גם היום, 21 שנה לאחר שיצא לאור.

תגובות