אלבומים

Björk - Biophilia - 2011

מה קורה כשביורק מחברת בין מדע, טבע וטכנולוגיה בפרויקט הגרנדיוזי והשאפתני ביותר שלה בקריירה? כנסו לשמוע

מאת קול הקמפוס. 09-10-2011

תגיות: Bjork, Björk, 2011, Biophilia, אפליקציה

עטיפת האלבום - 

 


תקליט חדש לזמרת ביורק הוא תמיד אירוע משמח שמעורר התרגשות בקרב אתרי המוזיקה והבלוגרים ברחבי העולם, אבל נדמה שאף אחד מאלבומיה לא עורר כזה עניין כפי שעושה בימים אלה  Biophilia, היצירה השאפתנית ביותר של התופעה האקסצנטרית מאיסלנד, שמנסה להגדיר מחדש את הצורה שבה אנחנו צורכים את המוזיקה שלנו.

כל מה שביורק רצתה בהתחלה זה ליצור פרויקט חינוכי שיעסוק בנקודות החיבור שבין מדע, טכנולוגיה וטבע. אז היא גייסה מדענים, מפתחי אפליקציות, מתכנתים, כותבים, מוזיקולוגים ומפתחי כלי נגינה כדי לממש חזון שגדל לאט לאט לממדי ענק. אחרי עבודה אינטנסיבית של מחקר, כתיבה, הקלטות, פיתוח ויצירת כלי נגינה מיוחדים עבור המיזם, התגבש לו לבסוף פרויקט מולטי-מדיה ראשון מסוגו שמשלב בין  מוזיקה, הופעות גרנדיוזיות, מאמרי מחקר, סרט דוקומנטרי שצפוי לצאת בקרוב, אתר אינטרנט אינטראקטיבי ואפליקציות.

כל שיר מתמקד ביסוד מן הטבע או המדע (קריסטלים, וירוסים, חומר אפל וכו'..), ועבור כל אחד מבין עשרת קטעי האלבום פותחה אפליקציה ייחודית משלה, אשר מספקת חוויה וויזואלית שונה עבור אותו שיר, ויוצרת למעשה מימד אינטראקטיבי חדש. כל היישומים שפותחו לפרויקט מרוכזים תחת "אפליקציית אם", שניתן להוריד מחנות ה-Itunes עבור האייפד או האייפון, ללא תשלום. השבוע יוצאת חתיכה נוספת מהפאזל העצום שיצרה ביורק ונקרא Biophilia - האלבום עצמו. אסופה של עשרה שירים שאתם מוזמנים לשמוע במלואם כאן ועכשיו. האזנה נעימה!

 

»לאתר הרשמי של ביורק

»לעמוד הפייסבוק הרשמי

»להורדת האפליקציה ל - Biophilia מחנות ה-Itunes (ללא תשלום)

 

האזינו לאלבום במלואו - 

צפו בקליפ ל - Crystalline, שבוים על ידי מישל גונדרי - 

 

מאחורי הקלעים של סיבוב ההופעות של Biophilia - 


תגובות