אלבומים

מאיר אריאל - בהופעה אחרונה במועדון ברבי 1999 - 2003

אלבום שהוא תזכורת נצחית לכוחה החד פעמי של הופעה+ שניי קטעים נדירים שהוקלטו אצלנו בתחנה

מאת אופיר בלום. 23-09-2010

תגיות: מאיר אריאל, 1999

 

יותר מלהאזין לכל האלבומים שלו יחד, להאזין לאלבום ההופעה האחרונה של מאיר אריאל הוא תענוג מהול בכאב. את השירים שאריאל הקליט בשלל אלבומי האולפן שלו במהלך השנים אפשר לשמוע עד שכל משחק מילים וכל מטאפורה נסתרת יהפכו ברורים. בסיום האזנה לכל אלבום, תדע שאם תרצה תוכל לחזור אליו שוב, מתישהו. לעומת זאת, האלבום שמתעד את הופעתו האחרונה של אריאל במועדון "הבארבי" היא דוגמה למשהו שונה. אלבומיי הופעות חיות של זמרים ש"רק יצאו לשאוף קצת רוח" הם תזכורת תמידית לכך שאת האמן שאתה שומע בזה הרגע, ולא משנה עד כמה השיר נשמע טוב באוזניות  או כמה חזק תגביר את הווליום – אתה לא תוכל לראות יותר לעולם בלייב.

קטע מתוך ההופעה:

 

 

הרעיון הזה לא עוזב אותי בכל פעם שאני שומע את האלבום. כשאריאל מעודד את הקהל בכריזמטיות לעשות "קליטת עליה" לכמה שירים חדשים לאותו הרגע, כגון "איתן איתן", אני רק יכול לחשוב על זה שאותם שירים לעולם לא יצאו בגרסת אולפן. כאשר הוא מבצע את "עברנו את פרעה" ונותן לו גוון של רגאיי, עולים לי בראש גוונים אחרים בהם אולי הוא צבע את הביצוע בעבר. גוונים שאני לא שמעתי וכבר לא אשמע. כאשר הוא מוסיף בסוף ההגשה שלו ל"שלל שרב" גם קצת מ-Dance Me To The End OF Love עולה לי בראש רעיון של אלבום שלם בו אריאל מבצע שירים של לאונרד כהן. עוד משהו שכבר לא יקרה.

מאיר אריאל נפטר עוד לפני שהתחלת להכיר את המוזיקה שלו באמת, ולכן גם פספסתי את ההזדמנות שלי לשמוע אותו בלייב. אלבום ההופעה הזה הוא אחד הדברים הכי קרובים שיהיו לי לכך, ובדיוק שם הוא נשאר. לא מתפתח מעבר ל The Next Best Thing.

 

שני קטעים נדירים בביצועו של מאיר אריאל כפי שהוקלטו באולפני קול הקמפוס במסגרת תוכנית לכבודו עם לאון פלדמן ומיקי שטיינר-

להורדת התכנית המלאה

"איתן איתן":

Meir ariel at napoleon-Eitan Eitan by leonapoleon

 

"מדבר צרפתית"- זוהי ההקלטה היחידה שקיימת לשיר הזה- נדיר!!

Meir ariel at napoleon-tsarfatit atika by leonapoleon

תגובות