אלבומים

2011 - Red Band - Red Band

להקת הבובות הפרועה אוספת את מיטב הביצועים משתי העונות שחלפו ומוציאה אלבום קאברים כיפי ומוצלח

מאת קרן רובין. 14-07-2011

תגיות: שלומי שבן, הדג נחש, מרסדס בנד, ברי סחרוף, נינט טייב, 2011, Red Band, תיסלם, ארי פפר

 

 

כשהקשבתי בפעם הראשונה ל High And Dry בביצועם של נינט טייב וג'וניור הבובון, התרגשתי. ארי פפר, שמגלם גם את ג'וניור וגם את אביו רד, מצטרף לנינט בשיר הכה נוסטלגי הזה, ואני נזכרת בנשיקה הראשונה שלי בגיל 14. אז, כשהניינטיז עוד היו בנקודה הכי מרוממת שלהם- רדיוהד, בביצוע מרתק מתוך בוטלג נדיר בשם Planet Acoustic שקניתי בג'אנק במרכז הכרמל בחיפה. הקול המלאכי של נינט וקולו הבובתי של, ובכן, הבובה, מתחברים למשהו אמיתי, כמעט טהור.

שיר נוסף שנינט מבצעת לקראת סוף האלבום הוא Crazy של Gnars Barkley. ביצוע חי, מרקיד, לשיר פופ קטן וכיפי. קאבר שהוא הצלחה. רד בנד אספו את הביצועים מתכנית הטלויזיה שלהם בהוט, את הסצינות המשעשעות עם מיטב אמני התקופה שמשחקים את עצמם בסדרה (שלומי שבן מתנחל בביתם, למשל) ובישלו אלבום קאברים יפהפה.

 

 

בתל אביב אנשים באמת הולכים להופעות של רד בנד בבארבי. זו חוויה של סחרור מוסיקלי והומוריסטי שגם מי שינסה מאד לא יצליח שלא להנות ממנה. רד עצמו, בעל קול הקאנטרי הממיס מהסיקסטיז, ממשיך את האלבום עם Rockin' In The Free World של ניל יאנג, בליווי "תיסלם".

רד בנד בחרו את הקולות הכי גדולים שאפשר למצוא בארץ, הצמידו להם שירים לועזיים (כמעט כולם) בגבולות המיינסטרים רוק, מהתקופות היפות כשהרוק במיינסטרים עוד בעט. אז, כשכוכב נולד יוחס לגלקסיקות רחוקות ולא לבחור שקונה לידי בסופר במלצ'ט, והופעות טובות פורסמו בפוסטרים מצוירים ביד, ולא בטוויטר.

השיר העברי היחיד באלבום שתורגם לאנגלית, מבוצע על ידי "הדג נחש" ו"רד בנד"- ביצוע גרובי ל"נפרדנו כך" הסבנטי. שלומי שבן והפסנתר שלו מצטרפים בשיר "It's All Over Now, Baby Blue" של בוב דילן. אותו הבוב שהגיע להופיע כאן כשהמושג חרם עוד היה שייך לכיתה ד'2 ולמלכת הכיתה היפה. אותו הבוב, עם קול ההווה השנוי במחלוקת, וההילה ששייכת רק לו, האיש שראה הכל.

 

 

שלומי שבת ושלומי סרנגה משלימים את הסקאלה של המוסיקה הישראלית ממנה נבחרו הקולות שישירו לצד הלהקה האדומה. האלבום ממשיך עם רצועה נוספת בה פורטת בקולה הכינורי מארינה מקסימיליאן בלומין, לצד רצועות בהן משתתפים יהודית רביץ, "מרסדס בנד", "משינה" ושלום חנוך.

הביצוע של ברי סחרוף הפתיע במיוחד. Paint It Black של האבנים המתגלגלות בקולו של סחרוף מעורב בזה של ארי פפר: זוהי חוויה של פעם באלבום, פעם בקיץ, פעם בלהקת קאברים טובה במיוחד. פורטיס לעומתו, ויתר על החשמלית הפעם, והעמיק את Reflections Of My Life של Marmalade.

הפרויקט של רד בנד איכותי, מפתיע, מגוון ומרגש. אם אתם לא מתכוונים לרכוש אותו, לפחות תקנו.

תגובות

  • מה זה הקשקוש הזה? על זה אתם ממליצים?!

    כולה אמצעי יח"צ לתכנית טלוויזיה אינפנטילית שמורכב מקאברים גרועים שמבצעים אומנים נדושים לשירים טחונים.

    נמרוד, 14-07-2011 17:40