אלבומים

These New Puritans - Hidden - 2010

בזמן שכל הלהקות בני דורם עשו לעצמם חיים קלים של מיחזור אייטיז וחלקלקות מופקת היטב, הפוריטניים הצעירים האלה עושים מוזיקה שונה ומעניינת

מאת ניר מטרסו. 14-05-2010

תגיות: 2010, These New Puritans, Hidden

 

הפוריטניים הצעירים האלה הוציאו את Hidden לפני שנה ולא שינו את העולם כמעט בכלל. העולם אשם, כמובן, אם תשאלו את המנהיג הפוריטני ג'ק ברנט שנראה כמו ציפור עטויית שיריון.

בזמן שכל הלהקות בני דורם עשו לעצמם חיים קלים של מיחזור אייטיז וחלקלקות מופקת היטב, הפוריטניים הצעירים האלה כתבו יצירות לבאסון והתיכו אותם עם מקצבי היפהופ טאבטוניים וזרע מהחלומות הרטובים של ואגנר. הפוריטניים היומרניים האלה כתבו לייט מוטיבים ושיבצו אותם בכל מיני דרכים על פני אלבום שלם. הם הביאו מקהלת ילדים, חרבות, שרשראות, נשפני עץ והמון דברים קשים לדפוק עליהם, דחסו את הכל ביחד בצורה כל כך גסה וחסרת היסוס שהכל נשמע כאילו נעשה על ידי צורף או חרש מתכת ולא על ידי מוסיקאים.

 

 

הפוריטניים הצעירים האלה חושבים (ואני יודע את זה בודאות כי הייתי כזה בגילם) שאפילו אם עכשיו שום דבר לא לגמרי הולך, עוד 20 שנה כשאנשים יסתכלו אחורה ויחפשו אוצרות נחבאים מעידן שחלף, במקבילה העתידנית למדפי חנויות תקליטים (שרתי אייטוינז ישנים, אולי) הם ימצאו את Hidden ויחגגו אותו כיהלום של זמנו.

הפוריטניים הצעירים האלה נאיביים. בכלל, כל הצעירים שאני מנהל איתם שיחות דמיוניות נאביים ויומרניים. מה שהופך את הפורטנים הצעירים האלה לשונים, זה שהם צודקים.

 

תגובות