אלבומים

יוסי בבליקי - האגרוף - 2011

אלבום כפול על הגורל היהודי ועל דנציגר. האזנה מלאה בפנים

מאת קול הקמפוס. 27-03-2011

תגיות: פונץ', יוסי בבליקי, האגרוף

עטיפת האלבום -

 

"לפני הרבה הרבה שנים, בימי מלחמת לבנון הראשונה, סיפר לי דוד דנציגר, חבר טוב שלי, על מישהו, רב סרן, שנמאס לו מהגורל היהודי. הוא השתחרר ממלחמת לבנון עייף ושבור, ולא היה יכול לחיות יותר עם מנטליות המלחמה הבלתי נגמרת של מדינת ישראל.

הוא אמר: 'אני הולך לדפוק את הגורל היהודי'. פתח מפה, ומצא את המקום הכי רחוק והכי שליו שיכול היה לחשוב עליו, אי יפהפה של רועי צאן שלווים - האי פוקלנד. כל כך קטן, כל כך מרוחק, שהגורל היהודי אפילו לא יחשוב לחפש אותו שם. ורב הסרן שבע המלחמות והעצבים ברח מהמזרח התיכון הלוהט, ארז מזוודות וטס לפוקלנד.
מיד אחריו הגיעו הספינות. ופרצה שם מלחמה. מלחמת פוקלנד. אותה מלחמה מוזרה בין בריטניה וארגנטינה, שתי מדינות שלוות שבשום פנים ואופן ובשום מחיר לא הסכימו לוותר של שליטה באי הכבשים השלו והמרוחק... 
רב הסרן שלנו, באותה בהילות שיצא, ארז מזוודות בשנית וחזר לתל אביב. הוא הצטרף באובססיביות לתרגולי קרב מגע בשיטה מזרחית אלימה במיוחד בפיקוחו של מדריך דרום אפריקאי מאיים, שחלם להקים "כוח יהודי" רציני בתל אביב שיטפל באופן עצמאי בבעיות בוערות של אלימות רחוב.

ולאן המשיך מכאן אני כבר לא יודע. אבל כשדוד דנציגר סיפר לי אז, באותו בר תל אביבי מסוכר, אופנתי ועייף (תל אביב הייתה מלאה בכאלה באייטיז) את משל "הגורל היהודי" הפרטי של אותו רב סרן, ידעתי שיום אחד אני אעשה אלבום או סרט שיקראו לו "האגרוף" ושאגדת רב הסרן הישראלי שנמלט מהגיהינום הלבנוני היישר אל תוך כבשנה של מלחמה זרה ומוזרה, תהיה נקודת המוצא שלו".

 יוסי בבליקי- פברואר 2011

 

»לאתר הרשמי של יוסי בבליקי

»לדף הבנדקמפ הרשמי


האזינו לאלבום במלואו -
 

>> האזינו לאירוח של יוסי בבליקי בתכנית "סתימה זמנית" לכבוד השקת האלבום

תגובות

  • איזה אלבום מצוין

    בשמיעה ראשונה 'האגרוף' הוא לא אלבום קל להאזנה ואני בהחלט עומדת להתמסר להאזנות רבות שהאלבום מבטיח לגלות בהן עוד ועוד אוצרות. איזה כיף! תודה לך יוסי בבליקי.

    הילה , 29-06-2011 22:53