אלבומים

Bon Iver - Bon Iver - 2011

אלבום השנה של קול הקמפוס לשנת 2011 - שיא הרגש

מאת . 01-01-2011

תגיות: Bon Iver, 2011, Justin Vernon

 

אני זוכר את השיר הראשון ששמעתי של בון איבר- הייתי באבט"שים בדרום ונתקלתי בטעות עם השאפל בשיר Blindsided, מתוך האלבום המלא הראשון שלהם  For Emma, Forever Ago. נדבקתי מיד, ושמעתי את כל הדיסק בריפיט מספר פעמים. אין מוזיקה שיותר מתאימה לחורף מאשר בון איבר, או 'חורף טוב' בתרגום מצרפתית. חלפו מאז 4 שנים, והתקליט, עם הצלילים, המילים והמלנכוליה שלו ,כולם פרי עטו של ג'סטין ורנון, חלחל עמוק לעצמותיי ונכנס לרשימת הטופ 10 שלי.

בשנה האחרונה הוציא הפרויקט, שוב בניצוחו של ורנון, את הסלף טייטלד שלהם, וההתרגשות בהשמעה הראשונה הייתה ענקית- מתי יצבוט לי הלב, מתי ההרגשה החמה הזאת תשתלט לי על החזה, מתי אני ארגיש שותפות גורל?

התקליט הנוכחי מציע צד חדש והתפתחות של הפרויקט.  אם באלבום הראשון השימוש בכלי נגינה שונים הסתכם בגיטרות, בס, תופים ולפעמים קצת כלי נשיפה, כשבנוסף לכך גם היה פחות מבנה לכל שיר ושיר, באלבום החדש יש שימוש יותר חד בכלים מסוימים, בין אם בתופים בקטע הפותח Perth, עם קטע דרמטי בסיומו, לבין השימוש בסינתיסייזר בכמעט כל רצועה באלבום. השירים מובנים יותר, יותר יוזר פרדנלי, ואין מנוס אמנם מלחשוב שמדובר בקצת Selling Out. אבל באמצע האלבום אתה מבין שאין זה הדבר בכלל, ושבון איבר סיפקו שוב את מה שהם עושים הכי טוב- מוזיקת פולק מלאת רגש, כשהשקט שבשירים מסוימים כמו Wash  מסעיר כמו הרעש בשירים כמו Perth.

אין ספק שהאלבום הזה ילווה אותי לעוד חורף טוב.

 

האזינו לאלבום במלואו - 

תגובות