אלבומים

Hugh Laurie - Let Them Talk - 2011

דוקטור האוס אוף דה רייזינג סאן

מאת אופיר בלום. 11-05-2011

תגיות: בלוז, קאנטרי, 2011, Hugh Laurie, Let Them Talk

 

בתור אדם שמעולם לא ראה פרק בודד של האוס, ולא מכיר את עבודתו של יו לורי לפניי הסדרה, העובדה שהוא הוציא אלבום בלוז הפתיעה אותי מאוד. זה שנהנתי מאותו אלבום עמוקות הפתיע אותי לא פחות. אני נוטה להיות ספקן כשזה מגיע לשחקנים שעושים קרוסים בין הקריירות, בייחוד בשנים האחרונות. לא מצאתי שחקנים מפורסמים שיכולים לתעל את הכישרון שלהם גם למוזיקה מבלי שזה יראה כמו עוד ניסיון לחלוב את קהל המעריצים.

 

האלבום של לורי הוכיח לי שאפשר גם אחרת. קטע הפסנתר המעולה שפותח את השיר הראשון באלבום, St. James Infirmary, חיסל אצלי את המחשבה שזה עוד יגמר בבכי. הבלוז של לורי לא מתיימר לחדש משהו בסצינה, שכן רוב השירים הם קאברים, והאמת היא שהוא גם לא צריך להוכיח שהוא יכול. מי שכבר מכיר את "האוס" יודע ממספר קטעי ניגון שלו בסדרה שהוא בהחלט יודע את העבודה. יותר מלהוכיח שלורי יודע לעשות בלוז, האלבום הזה חושף בפנינו את אהבתו של האוקספורדי הזה לניו אורלינס, אהבה שמתבטאת בקול הסדוק המתרגש שלו בשיר הנושא של האלבום וביכולות הניגון המגוונות שלו (פסנתר, סקסופון וגיטרה) לכל אורכו.

 

 

אם הייתי נותן לציניות להשתלט עלי הייתי אומר שהכול רק חלק מקידום עצמי וקידום הסדרה בה הוא מככב. כי העובדה היא שהנה, אחריי שנהנתי מהאלבום שלו אני רוצה לראות אם גם מהמשחק שלו אני אהנה. אלא שהאותנטיות והרצינות שאופפת את כל העשייה באלבום הזה שוברת את הציניות שלי ואני קונה את יו לורי זמר הבלוז.

 

תגובות