אלבומים

Morrissey - The Very Best Of - 2011

מוריסי נאסף בפעם ה-11. למישהו עוד אכפת? זה הזמן להצדיק את תהילת העבר

מאת סער גמזו. 01-01-2011

תגיות: מוריסי, Morrissey, סמיתס, הסמיתס, smiths

 

נדמה שכבר שנים לא מגיע שום דבר חדש מגזרתו של מוריסי. בצעדים קטנטנים מדי הוא מנסה לאמץ צלילי עדכני ומלא יותר, אבל התוכן הופך לרלוונטי פחות ופחות. כנראה שהוא לא ממש מבסוט מהשלב הנוכחי בחיים שלו ומחפש לו דרכים לחזור אחורה בזמן. את פוזת האומלל הוא מסרב לנטוש, על הבלורית הוא לא מוותר ועל העגמומיות הוא כבר רשם סימן מסחרי. אלבומיו האחרונים לא מצליחים להגיע למקומות שבהם שכן מוריסי (עם הסמיתס ובקריירת הסולו) בעבר.

 

 

עכשיו הוא משחרר אוסף חדש, כשהאמתלה היא בעיקר כלכלית. אם אתה לא תכנית סוג ג' בערוץ מסחרי, אין סיבה לעשות לקט בכל שלוש תכניות. גם אם אתה מוריסי. כל הלעיסה החוזרת הזו, קצת מוציאה את החשק. ברור לגמרי לערוך אוסף או אפילו שניים, כשכמות הלהיטים מצדיקה את זה. הפעם, גם התירוץ הקלוש הזה לא עובד לטובתו. כמה מגלומני ומנותק מהמציאות צריך להיות כדי לשחרר 11 אלבומי אוסף, כשבאותו הזמן הוצאת רק 9 אלבומים רשמיים?

באוספים הקודמים אפשר היה למצוא ערך מסויים. חלקם הכילו להיטים ופנו לקהל שלא ידע את מוריסי והסמיתס. חלקם הכילו את הפנינים הנסתרות של האלבומים המוכרים ופנו בעיקר לגרעים המעריצים הקשה. באחרים הגדילו לעשות ושילבו בהם קטעים חדשים או כאלה שלא שוחררו מעולם. הפעם אין שום קו, אין שום הצדקה, אין שום חידוש, אין סיבה להתקרב לאוסף הזה

 

תגובות