אלבומים

G. Love - Fixing To Die - 2011

הנסיך המדליק מפילדלפיה חוזר למקורות עם ממתק קאנטרי-בלוז מרענן לכבוד הקיץ

מאת טל מסר. 12-04-2011

תגיות: בלוז, 2011, G. Love, פילדלפיה, ג'ק ג'ונסון, בן הארפר, Slightly Stoopid, Fixing To Die

 

"קל לנגן בלוז, אבל קשה הרבה יותר להרגיש אותו"

ג'ימי הנדריקס

אנשים. כבר מההתחלה הם נחלקים לשני סוגים: יש כאלה שיוצאים מרחם אמם בכאב, מגואלים בדם וקרום שלייה, מייבבים ובועטים, כמי שהבינו כבר עם נשימת האוויר הראשונה שזהו זה, הימים הטובים חלפו ומעכשיו אפשר להתחיל להתלונן. ויש כאלה שיוצאים בבכי קטן ויפה, וכבר עם ניתוק חבל הטבור לובשים חיוך תינוקי חמוד ופונים לינוק בחוסר דעת מחלב החיים. הסוג הראשון, הם אנשים שנולדו לתוך הבלוז. הסוג השני, הם סתם אנשים משעממים.

כי בלוז זה סיגריה ביום גשום, זו רכבת משא לוויצ'יטה, זו הנערה שעזבה אותך לטובת אחר והשאירה אחריה פוטנציאל לסיפור צובט ודיי מוצלח. אבל בלוז בכלל לא חייב להיות עצוב. קחו לדוגמא את G Love (גרנט דוטון), איש בלוז בכל רמ"ח איבריו, ואחד האנשים החיוביים ביותר שמחזיקים גיטרה ביד ומפוחית בכיס. כבר מאמצע שנות ה-90 העליזות הוא ולהקתו - The Special Sauce נותנים בראש עם Sloppy Blues צעיר, אנרגטי ואופטימי ששואב השראה ממוזיקת סרף קליפורנית ומהיפ הופ סטייל הביסטי בויז. ולמרות שבשנים האחרונות G. Love הלך והתרחק מהבלוז ומפילדלפיה מכורתו לטובת סיבובי הופעות שטופי שמש עם חברים כגון ג'ק ג'ונסון ובן הארפר, לאחרונה הוא שוב הוציא את המפוחית מהכיס האחורי, שחרר את המבטא הפנסילבני המאנפף ופנה להקליט את האלבום שתמיד חלם עליו.

Fixing To Die הוא אלבום אקוסטי ברובו שהוקלט בתוך חלל כנסייה נטושה בדרום פילדלפיה. פרט לחומרים מקוריים, האלבום מכיל גם מספר לא מועט של קאברים מוצלחים במיוחד וביניהם: Fifty ways to Leave Your Lover של פול סיימון ו- Pale Blue Eyes של הוולווט אנדרגראונד. האלבום הזה הוא לא כמו אף אחד מהאלבומים ש G. Love הוציא בעבר. הוא בוגר יותר, מלוכלך יותר, ומחובר הרבה יותר לרוח בלוז קלאסי ישן ושורשי. ואולי אלו השנים שעשו בו את שלהן, אבל Fixing To Die - אלבום הסולו החדש של G. Love, נשמע לפתע הרבה יותר כמו האלבום של גרנט דוטון.

אנשים. לפעמים הם נחלקים לשני סוגים, ולפעמים הם פשוט נחלקים לשניים.

 

 

תגובות