אלבומים

TV On The Radio - Nine Types Of Light - 2011

אלבום מרגש שמחזיר את האינטימיות למרכז הבמה

מאת יבגני צ'רטקוב. 03-04-2011

תגיות: Tv on the radio, 2011, Nine Types Of Light, Tunde Adebimpe, David Sitek, Kyp Malone

 

ב-2008 טיוי און דה רדיו הוציאו את Dear Science, שהפך כמעט מיד לאלבום השנה האישי שלי. עכשיו, כעבור שלוש שנים ארוכות, הם חוזרים עם אלבום רביעי. בין שני האלבומים כמעט כל חברי הלהקה התעסקו בפרויקטים האישיים שלהם. דייב סייטק הוציא את הפרויקט Maximum Balloon בו התארחו בין היתר קארן או ודיוויד ביירן. טונדה אדבימפה התארח אצל ה-Yeah Yeah Yeahs, אטמוספיר ומאסיב אטאק. קיפ מאלון (זה עם הזקן) שחרר אלבום סולו תחת השם Rain Machine.

לפני שמתחילים להאזין לאלבום החדש של ההרכב הניו-יורקי חייבים להודות שהציפיות ממנו גבוהות. Dear Science נחשב על ידי רבים (וגם על ידי) בתור המאסטרפיס שלהם ואחד האלבומים הגדולים של העשור הקודם. Will Do, הסינגל הראשון שיצא מהאלבום החדש, חושף בפנינו צד שונה להרכב. צד שהוא אמנם שקט יותר, אך לא פחות יפה. בתום ההאזנה לאלבום, הדבר הראשון שבולט הוא שרוב השירים בו עוסקים באהבה, ושמדובר באלבום האינטימי ביותר של ההרכב עד היום. רוב האלבום מתנהל על מי מנוחות ובאווירה שקטה כשרק לקראת סופו, בשירים כמו New Cannonball Run, Repetition ובשיר הסיום Caffeinated Consciousness הם מעלים הילוך ומזכירים לנו את יחידת הקצב הרצחנית של האלבום הקודם.

לא בטוח שהאלבום הזה ייזכר באופן מיוחד בהיסטוריה או שאכתיר גם אותו כאלבום השנה שלי. אבל למרות זאת, כן מדובר בעוד אלבום יפה מאוד, ולעיתים אף מרגש, של אחת הלהקות היותר מקוריות של העשור האחרון.

 

תגובות

  • פששששש דיסק מעוללה

    בעיקר קטעים 5-6

    lamapil, 03-04-2011 15:06