אלבומים

Elbow - Build A Rocket Boys! - 2011

לאחר שלוש שנים של מתח, סוף סוף הגיע האלבום החמישי של הלהקה שתהפוך את כולנו לילדות קטנות ובכייניות

מאת רועי חיימוביץ'. 15-03-2011

תגיות: Elbow, 2011, Build A Rocket Boys, גיא גארווי

 

השנה היא שנת 2008. Elbow מוציאים את The Seldom Seen Kid, אלבומם הרביעי במספר. האלבום פורץ בסערה ומזכה את ההרכב בפרס "מרקורי" ובתואר "להקת השנה לשנת 2009" של ה-"בריטס" היוקרתי. תוך כמה חודשים, הופך ההרכב הבריטי לאחד ההרכבים המוערכים והמדוברים ביותר בעולם המוסיקה.

כל שנייה שעוברת מאז הוצאת אותו אלבום מופת רק מגבירה בקרב המעריצים והמבקרים את רמת הציפיות לאלבום נוסף. שלוש שנים עברו מאז, והלהקה המדהימה הזו סוף סוף מספקת את הסחורה. "!Build a Rocket Boys" הוא אלבום שמגיע בדיוק בזמן בכדי להשביע את רצונם של המעריצים ולממש את כל הציפיות שנערמו מאז יציאת האלבום הקודם.

מבחינה מוסיקלית אפשר למצוא הבדל אחד בולט בין האלבום החדש לקודמו. בעוד שבאלבום הקודם נחשפנו לאינסוף כלים שעשו לנו חגיגה באוזניים, התקליט החדש רגוע בהרבה מבחינה הפקתית. אפשר לשמוע ש Elbow התמתנו קצת ואולי אפילו כיוונו לסוג מסוים של פשטות. אבל אותה פשטות כבר לא נשמעת כל כך פשוטה כשגאי גארווי פותח את הפה ומציג לכולם את הגאונות שטמונה בהרכב הזה. מדהים איך קול אחד קטן מצליח לגרום לכל מנגינה מינימליסטית להישמע כמו יצירת מופת. איך קול אחד קטן יכול לרגש כל כך. איך קול אחד קטן עושה לי חשק לקלוע לעצמי צמות, להחזיק סוכרייה על מקל ולמרר בבכי. איך קול אחד קטן יכול להיות כל כך גדול.The Birds המעולה, הוא בחירה מצוינת לקטע פותח לאלבום. קטע שישר מכניס אותי ל- "Elbow mode". ריף גיטרה מושלם, אפקטים אלקטרונים, קצב מעולה ורגש על Full Power. אחריו מגיע Lippy Kids שמדגים איך בעזרת זמר מוכשר וקולות רקע מדהימים אפשר להפוך מנגינה מינימליסטית ליצירה מרגשת. Neat Little Rows, מחזיר אותנו מעט אחורה בזמן לאלבום הקודם, בעוד שהקטע הסוגר את האלבום- Dear Friends, מצליח לסכם אותו כמו שאף קטע אחר לא היה יכול.

אז נכון, Elbow הרכב מדהים. האלבום הזה מעולה, וגארווי הוא אחד מהזמרים היותר טובים שפועלים כיום. אבל מעבר לעובדות האלו שאנו כבר יודעים היטב, בולטת עובדה אחת מרכזית. מוסיקה נמצאת כאן בשביל לגרום לנו להרגיש. בין אם זה לצחוק, לכעוס, לרקוד או לבכות כמו ילדה קטנה (במקרה הספציפי הזה), העיקר שנרגיש משהו. Elbow כנראה הבינו את העובדה הזאת, ויצרו אלבום שפשוט גורם למאזינים לו להרגיש. ואיזה כיף לכולנו שהם עושים את זה בצורה מושלמת.   

 

 

 

תגובות

  • rGsltXhOYabkBPaVkT

    Haha, shouldn't you be cahrgnig for that kind of knowledge?!

    Digger, 12-07-2011 05:34