אלבומים

Itai Freed - Cyclop - 2010

אלבום חשוב שמתכתב עם הגראנג' המלוכלך של שנות ה-90

מאת שירלי נאור. 13-05-2009

תגיות: רוק, גראנג', איתי פריד, גיא רקובסקי, דקל דביר, Itai Freed, Cyclop

 

 

ההרכב "איתי פריד" קרוי על שם הסולן שלה ומורכבת משלושה חברים: איתי, גיא ודקל. איתי הוא סוג של מולטי טאלנט. הוא מלחין, כותב, מנגן על גיטרה ותופים, וגם מתפקד כסולן הלהקה. הוא בהחלט יכל להיות להקה של בן אדם אחד, אבל בטח היה לו חבל לוותר על הכימיה הברורה בין חבריי הלהקה.

Cyclop, האלבום השני של ההרכב, שונה מאוד מאלבומם הראשון, ובכל זאת ניתן לזהות בו את סגנונם הייחודי. משמיעה ראשונה נהיה ברור שהלהקה מושפעת בעיקר ממוזיקת גראנג'. ההשפעה הזאת ואחרות נראות באלבומים שלהם, בדרך שבה איתי כותב ושר את השירים שלו. הופתעתי מאיתי לטובה כאשר שמעתי אותו מנגן בג'אם בהופעת פרידה של ידיד שלי. למרות שקשה למצוא זמרים טובים ולהתאהב בקול שלהם, יש משהו מיוחד בקול של איתי ובכתיבה שלו שמצליח לגעת באנשים. משהו שלא יצא לי לראות אצל הרבה להקות בארץ.

 ולמרות הכל, בכל זאת רוב האנשים לא מכירים את הלהקה ואת השירים שלה. אולי זה כי המוזיקה בארץ ובעולם איבדה קצת את הייחוד שלה. רוב המוזיקאים מייצרים מוזיקה כאילו הם היו מפעל לייצור המוני שרק מחפש לקצור רווחים. יש תחושה שאנשים שכחו למה הם מייצרים מוזיקה מלכתחילה.

בימינו, יש צורך קריטי ביותר להקות גראנג' כמו אלו שפעלו בשנות ה- 90. בזמן שהגראנג' סימל את האאוטסיידרים וצעק את צעקות התסכול של בני הנוער. המוזיקאים ההם כן הצליחו גם להרויח כסף וגם לא לאבד מהזהות שלהם. עבורי, זה מה שאיתי וההרכב מייצגים, וזה הופך את האלבום לחשוב מאוד.

 

 

 

תגובות

  • יוצר מדהים!

    יצא לי לראות אותו בהופעה, תותח!

    ףZי, 25-03-2011 13:42