אלבומים

Those Dancing Days - Daydream Nightmares - 2011

מסתבר שסקנדינביה יודעת לייצר פופ אלטרנטיבי שמסוגל להשאיר אתכם אופטימים ומחויכים

מאת אופיר בלום. 06-03-2011

תגיות: 2011, פופ אלטרנטיבי, Those Dancing Days, Daydream Nightmares

 

האלבום החדש של Those Dancing Days החזיר אותי לתובנה שהגעתי אליה לפני מספר שנים, תובנה שהתקבלה אצלי לראשונה בתקופה בה יצא אלבומן הקודם In Our Space Hero Suits, יחד עם עוד כמה אלבומים מאותו אזור. מסתבר שסקנדינביה פשוט יודעת לייצר פופ אלטרנטיבי שאני ממש אוהב. מוזיקה מלאה באנרגיה אופטימית, שכשגם כשהליריקה מספרת סיפור אחר לגמרי אני שומע, מבין, ומחייך.

האלבום החדש, Daydream Nightmares נפתח עם דוגמה מצוינת לתחושה שאני מנסה לתאר.
Reaching Forward נע על מקצב תופים מהיר ושירה מהורהרת של לינאה ג'ונסון. אותו הרהור עוד עתיד  להתחלף מספר פעמים באלבום ולנוע בין הרהורים מהוססים לבין חד משמעיות החלטית. מקצב התופים עליו אחראית קיסי אפרהימסון בשילוב עם השירה של ליאנה הם אלו שמחזיקים את רוב האלבום. בדומה לאלבומן הקודם, גם כאן האינטרקציה בין הווקאל למקצב החזק, המדויק והנוירוטי של אפרהימסון הוא שמעניק לאלבום את העצמה הרגשית שלו.
הגיטרה, למעשה היא החלק היחיד שהיה אפשר להסתדר בלעדיו רוב האלבום. רק בקטע הסוגר אותו, One Day Forever, הגיטרה מקבלת משמעות ובכלל, זהו הקטע שיוצר את האיזון האינסטרומנטלי של כל הלהקה, עם מעט יתרון לצלילי קלידים עדינים וכיפים.
יחד עם הקול של של ג'ונסון שמרחף מעל למוזיקה ואומר All in my mind...all of the time האלבום מגיע לשיאו בצורה אופטימית, בדיוק כמו המוזיקה הצבעונית והמחויכת של הלהקה.

 

תגובות