אלבומים

North Mississippi Allstars - Keys to the Kingdom - 2011

האלבום החדש של הכוכבים מצפון המיסיסיפי הוא פצצת בלוז-רוק כיפית במיוחד ואנדרטת זיכרון לאגדת בלוז שהלכה לעולמה

מאת טל מסר. 08-03-2011

תגיות: בלוז, 2011, בלוז רוק, מיסיסיפי, ממפיס בלוז, ג'ים דיקינסון, Keys to the Kingdom, North Mississippi Allstars

 

כשאיש בלוז מת בממפיס השמש ממאנת לשקוע ונשארת תלויה נמוך בשמי המיסיסיפי כדי לדחות את קץ הפרידה. השמיים מתקדרים ביראת כבוד כמתכוננים להמטיר דמעה טרופית על ארץ הביצות הקשוחה, והרוח החמה נושפת בקני הסוכר עוד בלוז אחרון אחד. 

כשג'ים דיקינסון - איש בלוז ומפיק אגדי בסצנת המוזיקה הדרומית מת בממפיס בשנה שעברה בגיל 67, שני בניו - לות'ר וקודי הניחו את כלי הנגינה שלהם והקשיבו טוב טוב לרוח שורקת בלוז אחרון ונושאת את נשמת אביהם מעלה אל שמי המיסיסיפי כדי לטעון בפני הבורא.

כשהם הרימו שוב את הכלים וחזרו להקליט, יצא להם אחלה של אלבום.

 

 

לות'ר וקודי דיקינסון הם הנורת' מיסיסיפי אולסטארס– צאצאים של אגדת בלוז עבת כרס וחדת לשון ושומרי הגחלת הנוכחיים של רוח הבלוז בדרום החם של ארצות הברית. כבר יותר מעשור האולסטארס משכללים את הממפיס בלוז הישן שאביהם נמנה על מייסדיו אל כדי פצצת רוק'נרול בועטת עם ניחוח רטרו קופצני. אם אתם אוהבים את הבלאק קיז והוויט סטרייפס, אין ספק שתשתגעו אחרי הבלוז הגולמי והשורשי יותר של המיסיסיפי אולסטארס. אם אתם נמנים על מעריצי דילן, תופתעו לשמוע קאבר מעולה לשיר שלו באלבום החדש של האולסטארס.

האלבום הוקלט בצל מות אביהם הנערץ והוא ללא ספק האלבום האישי והמרגש ביותר של האולסטארס עד כה. כל זאת לא אומר בשום אופן שהוא שקט, אטי או מלנכולי. להיפך. ג'ים דיקינסון האב היה איש של צחוקים, איש של נשים, איש של וויסקי. האלבום המעולה שהוקלט על רקע מותו משקף בדיוק את הצדדים הללו באישיותו הססגונית של שועל הבלוז הוותיק. 

Keys To The Kingdom – יכול בהחלט להיות המפתח לשערי ממלכת גן עדן עבור ג'ים דיקינסון האב. הרי מה יכול להוות טיעון חזק יותר לטובתך כשמגיע זמנך לעמוד לפני הבורא מאשר אלבום מלא הערכה שנכתב במיוחד לכבודך על ידי שני בניך האוהבים. במחשבה שנייה, אם השמועות נכונות והגיהינום הוא אכן מקום חם, בוצי, מלא בהילולות חטאים וטיפוסים מוכי גורל, מוטב שתחסכו את תפילתכם. כי הגיהינום דומה מאוד לצפון המיסיסיפי. וג'ים דיקינסון הזקן בוודאי ממילא מרגיש שם בבית.

 

תגובות