אלבומים

Vampire Weekend - Contra - 2010

אלבום שני ללהקה המורכבת מארבעה חברים שעשו זאת בעצמם. מוזיקה של חופש ללא גבולות

מאת ישי לוי. 28-12-2009

תגיות: רוק, 2010, Vampire Weekend, Contra

 


ומפייר וויקנד היא להקת אינדי-רוק אמריקאית מניו יורק שהוקמה בשנת 2006 על ידי ארבעה סטודנטים מאוני' קולומביה - עזרא קניג, כריס באיו, רוסטאם באטמנגליג' וכריס תומסון - בשנתם האחרונה ללימודים. את האלבום הראשון הם הפיקו בעצמם תוך כדי שהם עובדים בעבודות אחרות במשרה מלאה. השמועה על הלהקה, שהופיעה באירועים קטנים ברחבי הקמפוס, תפסה תאוצה והלהקה הפכה להיות מאוד-מאוד פופולרית. 

האלבום הראשון שנקרא Vampire Weekend, יצא ב 2008, כשנתיים לאחר שהוקמה הלהקה, וזכה להצלחה בארצות הברית ובבריטניה. מהאלבום יצאו כמה להיטים וביניהם השיר A-Punk, שאף דורג במקום הרביעי ברשימת השירים של המגזין רולינג סטון ברשימת השירים הטובים של שנת 2008.  כיום הלהקה חתומה בחברת התקליטים הבריטית XL Recordings (יחד עם רדיוהד ופרודיג'י) שהיא אחת מחברות התקליטים העצמאיות המצליחות בעולם.

 שמו של ההרכב, נלקח משמו של סרט חובבני שעשה עזרא עם חבריו בחופשת הקיץ. בסרט זה משחק עזרא דמות בשם ווֹלקוֹט, הצריכה ללכת לקייפ קוד כדי להזהיר את ראש העיר מפני בוא הערפדים. וולקוט וקייפ קוד הם גם שמם של שני שירים מהאלבום הראשון. 



ב Contra, אלבומה השני של הלהקה, הקו המוזיקלי ממשיך באותו הכיוון. קולו של הסולן המזכיר לרגעים את פול סימון (סיימון וגרפונקל) משולב עם נגיעות רבות של ביטים אפריקאים והכל על בסיס מוזיקה של חופש ללא גבולות, כזו  ששמים בווליום גבוה בנסיעות של כמה שעות באוסטרליה, טזמניה או מת"א לב"ש. וכל זה בסטייל אינדי רוק לא טיפוסי. האלבום מלא בשירים שמחים ומלאי חיים כמו Horchata, לצד שירים שמשלבים הרבה כלים וקצב משתנה כמו בשיר Giant. צריך גם לתת מקום ל I Think Ur A Contra הרגוע, שמראה יכולות מלנכוליות כשצריך מצד להקת אינדי-רוק. 

משמעות המילה Contra בעברית היא נגד, כך שאני לא ממש יודע אם זאת היתה הכוונה שלהם כשנתנו לאלבום את השם שלו והם בטח שלא התכוונו לקרוא לו על שם משחק הוידאו שפותח ע"י קונאמי ב-87' והצליח מאוד, או שאולי הם כן??

מה שבטוח הוא שיש להם הרבה צבע והם טובים מאוד להרמת המוראל. לפעמים אולי טובים מדי.  

 

תגובות