אלבומים

Nina Simone - Remixed & Reimagined - 2006

אלבום רימקסים מגוון לקלאסיקות העל זמניות

מאת הדר זילברשטיין. 08-11-2010

תגיות: 2006, Nina Simone, Remixed & Reimagined

 

זהו אלבום רימיקסים שנוי במחלוקת שליקט לתוכו את שיריה של המלכה האם נינה סימון שהוקלטו במקור בין השנים 1968-1974 בלייבל RCA. מיטב הדי ג'ייז ואומני הסאונד הברטיים נטלו חלק בפרויקט ונתנו את את הפירושים המודרניים שלהם לקלאסיקות העל זמניות של סימון. הרעיון שעמד מאחורי הפרויקט שיצא בשנת 2006 היה לנסות "ולהצעיר" את השירים, לקרב את קולה הכנה כל כך של סימון לדור המסיבות הצעיר שאולי קצת פחות יתחבר לביצועים המקוריים והמינימליסטים שלה.
בהאזנה ראשונה לאוסף הזה חשוב שתתנו לחושים שלכם להוביל אתכם. חדדו טוב טוב את האוזניים ותוכלו למצוא כמה גרסאות שיפרטו לכם על המיתרים הכי חלודים שיש.
חלק מהטרקים אפופי ניחוח אלקטרוני, שלפעמים קצת מרתיע ולא מובן, אחרים שומרים על המינימליסטיות הייחודית והגרוב העל זמני של סימון, ואלו כמובן הם האהובים עלי באלבום הזה.Ain't Got No- I Got Life  ברימיקס של Groovefinder הוא הטרק השלישי והסוחף ביותר באלבום.  הגרסה החדישה שלו העניקה לשיר ניחוח גרובי בסגנון Sly Stone, שכל מה שמתחשק ברגע הספירה לאחור שמתחיל את הטרק הוא פשוט לנענע את הגוף ולחגוג את החיים. 
זהו חיבור בין שני שירים מהמחמזר האהוב "שיער"- מצד אחד שיר הלל לגוף האדם, ומצד שני הצהרה משחררת כנגד כל הדברים החומריים שיש לו בעולם. סימון מצהירה בגאווה על כל הדברים שאין לה - לא נעליים, לא אהבה, לא אלוהים ולא משו לעשן, אבל מצד שני יש לה את עצמה, את גופה, מחשבותיה, חלומותיה, רגעי צחוק וכעס, חיוך וקמטים. כל אלה הם אנחנו, בחלקים שונים בחיינו, בשנה, או ביממה, ובעצמינו אנחנו צריכים להתמקד. בהבנה ואהבה. אולי דרך גירסא זו יוכל המסר לחלחל. 
מבחינת הפקת סאונד סימון נשמעת מעולה. קולה נקי ורגיש ומדגיש את הווקאליות הייחודית לה לצד המוזיקה שמשתנה כהרף עין בכל טרק וטרק, גם באלו שהם הארד קור. אז נכון, לא כל השירים "מחיים" את המקור, אבל בעיניי זה הכל עניין של גישה. החידושים ורימיקסים הללו מעדכנים את נינה ולא מחליפים את הקלאסיקות שלה. הם פותחים את היצירות שלה לקהל צעיר, שיכול מצד אחד לקרוע את רחבת הריקודים עם Cold Cut ומצד שני להתענג ולהתמרח עם צ'יל אאוט ושירה אינטימית עם DJ Wally.

 

תגובות