אלבומים

Fistful Of Mercy - As I Call You Down - 2010

המושג סופר- גרופ מקבל משמעויות חדשות

מאת זיו קרויטורו. 14-06-2010

תגיות: 2010, Ben Harper, Fistful Of Mercy, As I Call You Down

 

בוקר אחד פתחתי קישור לסרטון שחבר שלח לי השייך להרכב שלא הכרתי עד אז. המוסיקה החלה להתנגן ברקע ולמרות העמימות הכללית שנותרה בגופי לאחר השינה אוזניי הזדקפו כאוזני כלב השומע את בעליו אומר "טיול". 
מדובר באלבום הבכורה של ג'וזף ארתור, בן הרפר ודאני האריסון כהרכב As I Call You Down.
מסתבר שבשנת 2010 המושג סופר - גרופ מקבל משמעויות חדשות Fistful Of  Mercy.


האלבום נפתח עם Father's Son, מחיאות כפיים שמשתלבות בטבעיות עם ג'אם גיטרות דרומיות שניצת בתוך רגעים.. הרמוניות קוליות בסגנון קרוסבי סטילס ונאש משתלבות עם נגינת פולק משובחת.  משם הוא ממשיך לכעס פסיבי עם In vain Or True ו-I Don't Waste Your Time, ומתפתח לאופטימיות אקטיבית ב - As I Call You Down, אופוריה קלה.

ספל הקפה שלי והטבעות שכבר הופיעו בו, מעידות על סיומו הקרב ובא של טקס הקימה, ובמקביל מתנגן השיר לפני האחרון באלבום Thing's Go Around. הפסנתר בתחילתו, קובע את הטון, מתנגן בסביבה שמעט זרה לו. במילים אחרות - שלושה מוסיקאים מוכשרים התאחדו כדי לעשות מוסיקה לא יומרנית, ידידותית למשתמש ולעיתים גם יכולה לרגש אם מצב הרוח נכון. החיסרון הוא שזהו פרי ראשון מהעץ של להקת - העל החדשה, שעל פי שמועות נבראה מקפריזה של שעמום בזמן מסע הופעות.
ה"סופר-עץ" הזה צריך עוד כמה שנים של גשם, בוץ ולכלוך כדי להניב יצירת מופת וכשזה יקרה, אולי נהלל את אלבום הבכורה הזה כנביא אמת. 

 

תגובות