אלבומים

Bob Marley & the Wailers - Rebel Music - 1986

יומולדת 66 לבוב מארלי. יש כאן משהו אמיתי וחזק וזהו המרד

מאת רן יתים. 04-02-2011

תגיות: Bob Marley & the Wailer, Rebel Music, 1986

 

לבחור אלבום אחד של בוב מארלי זו באמת משימה לא קלה בשבילי. אפילו קשה. זה מרגיש כאילו הוא תמיד היה שם, וכאילו אין צורך במילים נוספות על אלה שהוא כבר השתמש בהן בשיריו. יש שירים שאתה יותר אוהב, ויש כאלה שפחות, אבל אין אלבום אחד שאני יכול להגיד- "הנה, פה הוא לא הצליח". הרי זה כבר נדוש וברור שבוב מארלי הוא פשוט מלך. מלך הראגיי האוניברסלי.
שוב דיפדפתי באלבומים והפעם Rebel Music שלח אליי מבטים בלי הפסקה, הוא באמת מיוחד עבורי. זהו אוסף שירים של בוב, שירים שמשקפים לנו מי הוא, כיצד קיבל מעמד של מעבר להיותו אומן, וחשוב מכל- על מה הוא נלחם.
למרות הרגאיי השורשי והאמיתי, אנחנו חייבים להבין שיש כאן משהו אמיתי וחזק וזהו המרד. מארלי האב הוא מרדן, הוא לוחם, והוא רוצה שינוי.האלבום הזה,על השירים הנהדרים שבו תמיד נותן לי רצון לחשוב עוד קצת על מהות החיים, לבדוק איפה הייתי בסדר ואיפה צריך להשתפר. המסר שעובר אליי בכל פעם הוא תישאר פוזיטיב, אבל תתעורר לחיים ותראה גם את השלילי שקורה מסביב. בלי להתעלם.
שירים שכבר מזמן הפכו קלאסיקות כמו  War, Get Up Stand Up  מראים לנו את המלחמה של בוב למען החופש של "השחורים". דרכם הוא מספר לנו את סיפורם האמיתי, ומכניס אותי לעולם שבו גם אני רוצה לתפוס עכשיו טיסה לאפריקה עם שלט ענק ולהתחיל למחוא.
רגאיי הוא לא רק ז'אנר מוזיקלי. המוזיקה היא מסר, היא נשמה. היא פסקול למלחמה, לחופש, עם ניחוחות של שלום, אהבה, תקווה, ומעל לכל, בעיניי אחווה.

בוב היקר, רציתי לאחל לך מזל טוב ליום הולדתך ה66, תודה רבה על היותך איתנו לאורך כל הדרך, אתה חבר יקר, כשקשה - אתה תומך ומרים למעלה, כששמח - אתה תמיד יודע איך לעשות מצב רוח טוב יותר.

 

תגובות