אלבומים

Tennis - Cape Dory - 2011

אלבום אינדי פופ מתוק שאולי מצליח לספק את הסחורה כראוי אבל לא טיפה מעבר לזה

מאת עדי הררי. 01-01-2011

תגיות: פופ, אינדי, 2011, Tennis

 

אלבום הבכורה של טניס, דו-או חביב המורכב מבעל ואישה מדנוור קולרדו, מספר לכם סיפור כפול. הראשון והרומנטי, אותו מנסים למכור במעטה של פופ פיפטיז מתקתק, זה סיפור על זוג טרי ומאוהב שמחליט לצאת למסע ימי ביאכטה לבנה ולספר את כל החוויות השזופות שלהם באלבום קונספט קצר. השני והטראגי, וכנראה גם המפוכח והמוכר יותר, שצריך הרבה יותר מסיפור או אלבום מתוק כדי לעמוד במכסת ציפיות גבוהה.

 

אלאינה מור ופטריק ריליי הם זוג צעיר וחביב שסיימו יחדיו את הקולג' והחליטו, כנראה בצעד פתאומי ומפתיע, למכור את כל רכושם ולצאת למסע בלב ים. ביחד הם קנו יאכטה, וכשרוח הגלים פורעת את שערם והשמש לא מספיקה לחייך, החליטו לתרגם חוויות נהדרות לשירים חלומיים מתוקים. סינגל ראשון בשם מרתון שוחרר ביוני שנה שעברה, ומהר מאוד נתפס באוזניים הנכונות של הבלוג Gorilla Vs. Bear. אחרים וטובים כמו פיצ'פורק וסטריוגאם לא התמהמו וכולם יחדיו לא הפסיקו להלל ולשבח את הצמד. האמת שכאן אולי שווה להתעכב ולהסתייג – מרתון הוא באמת שיר נהדר. קליט, רקיד, מלא שמש וחיוניות - משכנע לחלוטין שזה הפסקול הנכון למסע מבודד בלב ים. אינדי פופ משובח שבל אנד סבסטיאן מודל 2010 היו חולמים לעשות כזה. אבל כאמור סינגל אחד זה מאוד לא מספק.


אלבומי קונספט זאת מלכודת מסוכנת מאוד. צלילים שיסכמו שמונה חודשים מושלים אצלי לאלבומי תמונות מאובקים משנות השבעים. התמונות יפהפיות, אנשים מחייכים מלאים בסטייל, אבל חוץ מלהתרפק על נוסטלגיה חמימה הם לא באמת מעבירים סיפור או אפילו טיפה של חוויה. בדומה לצלם שבוחר איזה רגעים הוא מתעד ובאיזה רגעים הוא משאיר את המצלמה בתיק, ככה בדיוק נשמע קייפ דורי. 28 דקות של אושר צרוף, של שמים כחולים ואהבה גדולה מהולה באוויר מלוח. כשאני מדמיינת מסע בלב ים אנו רואה לנגד עיני משהו קצת יותר עמוק מקצף גלים. מסע מורכב מלילות חשוכים ומפחידים, מגעגועים והכי חשוב – מאנשים, וזה הדבר העיקרי שחסר לי באלבום. עשרת הרצועות הללו לא משקפות כלום מהדו-או החביב טניס, מי אתם ולמה לעזאזל אתם לוקחים את החיים שלכם ויוצאים לשמונה חודשים בים. האלבום הזה הוא לא יותר מאוסף תמונות של שבת בבוקר בחוף הים, ועוד של זוג שלא פגשתי מעולם. הדבר האחרון שיצא לי להכיר ביצירה זה אותם, וחבל.

אבל בכל זאת, רק בשביל הטעם הטוב ואולי השורה התחתונה: קייפ דורי אולי לא עומד בציפיות ובסופרלטיבים, אבל אם כל מה שאתם מחפשים זה רק חצי שעה הומוגנית, מתוקה וחלומית – קייפ דורי הוא הפנטזיה המושלמת על מסע סביב העולם באוניה.

 

תגובות