אלבומים

Cocoon - Where The Oceans End - 2010

פופ פולק צרפתי. הנוסחה המושלמת להתכרבלות חורפית

מאת ליאור שיינברגר. 26-01-2011

תגיות: פולק, פופ, 2010, Cocoon

 

הרוח מתגנבת מבעד לסדקים בתריסים, אור השמש האחרון מציץ דקה לפני שקיעה והראש מתמלא במחשבות על סתיו. אני שוכב על הגב, העיניים עצומות והמוסיקה מלטפת לי את קצה האוזן, אני מחייך – החורף הגיע.
ב2007 הקליטו חברי הדואו Cocoon את אלבום הבכורה בעל השם הלא מאוד אופטימי My Friends All Died In a Plane Crash. באופן לא מפתיע קצר האלבום ביקורות חיוביות. שילוב הקולות של צמד הצעירים הצרפתיים, מארק דומיי ומורגן למבו (ילידי 84 ו-87 בהתאמה), הבחירה המודעת לשיר באנגלית והנגינה על שלל כלים חיים כמו: גיטרות, בנג'ו, יוקלילי, מפוחיות וקלידים - הצליחה להוציא אותם אל אור הזרקורים ולקרב אותם לקהלים רחבים יותר מאשר האומה דוברת הצרפתית.

<


כמו כל דבר בחיים, לעיתים העולם פשוט פועל נכון. בין כמויות מוסיקה לא מבוטלות אליהן אני נחשף מידי יום, למצוא את הפסקול המתאים לרגע המתאים, יכול להפוך להיות דבר ממש לא פשוט. לשמחתי, היה לי המזל להיתקל בשיר יפה שהצליח לסקרן אותי מספיק כדי להבין שיש כאן משהו מיוחד ומדובר באלבום שטומן בחובו הפתעות שאסור להתעלם מהן. למרות שאפשר למצוא באלבום החדש (שכולל 12 רצועות ו-2 רצועות נוספות בדיסק בונוס), קטעים שמחים יחסית כמו: Dee Doo ו- Dolphins, עושה רושם שרובו המכריע נקבע על ידי קטעים נוגים יותר כמו: Yum Yum שזורק את המאזין לקור של חורף, Cathedral המהפנט שמזכיר לנו כי יש עת לכל דבר ו- Oh My God המרגש.


המוסיקה שיוצרים Cooon היא תמהיל נעים בין פופ לפולק, שמזכיר שילוב מעניין בין: Fairport Convention,  Elephant Parde ,  Sufjan Stevens ו- Devendra Banhart – או בקיצור, מוסיקה אופטימאלית להתכרבל איתה כשקר בחוץ ורק רוצים לשקוע בפוך.

דווקא עכשיו, כשהימים עדיין קצרים והחשיכה מגיעה מהר יחסית וגוררת עמה קור מקפיא, מדובר באלבום שיחמם לכם ת'לב.

 

תגובות

  • נפלאים

    סיקור האלבום הכי טוב שקראתי בקול הקמפוס מעודי!cocoon הם ללא ספק להקת התכרבלות החורף שלי. תמיד הייתה לי חולשה לצרפתים :)

    שחר, 26-01-2011 12:17

  • נשמע טוב, תקופת התכרבלות חשובה ביותר לפני האביב

    גלית גרינר, 27-01-2011 10:59