אלבומים

Cake- Showroom of Compassion- 2011

העוגה מסקרמנטו טעימה מתמיד, גם לאחר תהליך הבשלה של שבע שנים

מאת רועי חיימוביץ'. 30-01-2011

תגיות: רוק, אלטרנטיבי, 2011, cake

 

Showroom of Compassion הוא אלבומה השישי של הלהקה הקליפורנאית הוותיקה, שאיכשהו מצליחה לשמור על הסגנון המגוון שלה לאורך השנים ועדיין, לא להימאס על המעריצים. לפחות לא עלי. אם Cake היו עוגה, אין ספק שרשימת המצרכים שלה היתה מאד מכובדת. ולא סתם מכובדת, אלא מדוייקת- כל מצרך במינון הנכון. ואיזו עוגה זו היתה... אחת הטעימות, ללא ספק. המוזיקה של Cake נשמעת כמו פרוגרסיב רוק מעורבב עם פ'אנק וקורטוב קאנטרי.
כבר מימי Fashion Nugget שיצא ב- 1996 ופרסם את הלהקה, היה ברור שיש משהו מיוחד בהרכב הזה. ריפים מגניבים של גיטרות, יחד עם אורגן פסיכדלי וחצוצרה מקפיצה, שיוצרים ביחד משהו שונה, משהו אחר, משהו טוב. המשהו הזה יודע להיות גם שקט, גם בלגאניסט וגם גרובי כשצריך. אבל המשהו הזה הוא בעיקר הדבר שגרם לי ולעוד הרבה מעריצים לחכות בקוצר רוח לאלבום החדש.לאחר המתנה של שבע שנים , מאז האלבום האחרון Pressure Chief שיצא ב 2004, אבל האמת, היה שווה לחכות.

 


Showroom of Compassion לא רק ממשיך את מה ש-  Cake עשו מאז ומעולם, הוא פשוט עושה את זה טוב יותר (והצהרות הלהקה שהאלבום שונה מכל מה שהם עשו עד עכשיו לא ממש משנות את דעתי). Long Time  ו- Mustache Man  הם הקטעים הגרוביים המצוינים, Bound away נשמע כמו שיר קאנטרי ששרים מסביב למדורה, Got To Move נשמע כמו שיר ערש לתינוקות מגניבים בלבד ו- Teenage Pregnancy  מגיע בתור הקטע הפסיכדלי האינסטרומנטלי שגורם לך לרצות לנדוד ברחבי המדבר המקסיקני כשאתה רכוב על סוס. רק מילים טובות אפשר להגיד על האלבום הזה, כולל העובדה שהוקלט על ידי בשימוש של אנרגיה סולרית בלבד.

 

אז לכל אוהבי העוגות שביניכם, רוצו לארגן לעצמכם את האלבום החדש של Cake. וגם לאלו שלא בדיוק היו מעריצים, תתחילו להיות, כי האלבום הזה הוא בהחלט אחד הטובים שלהם האזנתי בתקופה האחרונה והטוב ביותר של Cake, נקודה.    

 

 

 

 

תגובות

  • האזנה בסטרימינג

    http://www1.rollingstone.com/hearitnow/player/cake.html

    אוהד, 30-01-2011 15:25

  • nBsCaoPEokk

    Your story was really informative, tkhnas!

    Eternity, 12-07-2011 22:20