אלבומים

Motorhead - The World Is Yours - 2010

מוטורהד פותחים לעצמם דלת חגיגית לקהל חדש

מאת אשי אטלס. 10-01-2011

תגיות: רוק, 2010, רוק כבד, Motorhead

 

בזמן ששנת 2010 נחשבה לשנה די שחונה בסצינת המוסיקה העולמית, היא דווקא עשתה טוב למוסיקה הכבדה, ובמיוחד לותיקי המטאל הבריטים Motorhead, שהוציאו אלבום, שנמצא בלי ספק בשורה אחת עם ההצלחות הגדולות שלהם אי פעם – The World Is Yours.

אני חייב להודות שמעולם לא הייתי חובב גדול של מוטורהד, למרות שתמיד הייתה לי בלב פינה שמורה וחיבה מסויימת לסולן שלהם.  Lemmy הוא הסולן הבלתי נגמר של הלהקה הוותיקה הזאת. הוא מוכר בעיקר בגלל הפלולה הענקית המעטרת את פניו, ובזכות תפקידים שונים בסרטי טראש סטייל טרומיאו ויוליה, של חברת הפקת הסרטים "טרומה".
לסגנון שלהם לעומת זאת לא הכי התחברתי. מתחילת דרכם אי שם בשלהי שנות ה 70, מוטורהד עשו מוסיקה שלמעשה חיברה בין המטאל לפאנק של אותה התקופה. חיבור שכזה אמור היה לחבר אותי אליהם עוד יותר, אבל משהו שם היה חסר.
למעט במספר להיטים גדולים שלהם שהפכו להימנונים עם הזמן (איך אפשר שלא להזכיר את The Ace of Spades), המוסיקה הייתה לרוב קצת יבשה, וחסרה את הטוויסט שיקח את הלהקה צעד אחד קדימה לקהל מעריצים גדול בהרבה. את המשהו החסר הזה נראה שמוטורהד מצאו והשלימו באלבומם החדש. הקול של Lemmy נשאר אותו קול, יחד עם הגיטרות הישנות והטובות ידאגו להשאיר את חובבי הלהקה דבוקים לאוזניות גם באלבום הזה, רק שהפעם נראה שהתווסף אליו גם איזה גרוב רוק אנד רולי שכזה. כזה שהיה שמור בעבר ללהקות כמו AC/DC.

 


התנועה העיקרית שהתאימה לריקודים לצלילי מוסיקה שכזו הייתה כנראה מלווה במעגל פוגו כזה או אחר, וכעת הפכה המוסיקה לזורמת יותר. השירים פתאום קופצניים ורקידים יותר, וזה עובד. באלבום אפשר למצוא להיטים מיידיים כמו Bye Bye Bitch Bye Bye הגרובי והמשעשע, Born to lose (משפט שמלווה את הלהקה כבר שנים רבות), שבחלקים שלו אפשר לרגע לחשוב שהוא בכלל שיר גראנג', ו Get Back In Line – בעל מקצב שלקוח ישירות מעולם הרוק אנד רול.  האלבום הזה, ללא כל ספק הוא סוג של "מאסטרפיס". מוטורהד פתחו לעצמם בסוף שנת 2010, דלת חגיגית לקהל חדש, שעד עכשיו לא התעניין בסגנון הייחודי שלהם, או במילים אחרות, ניתן להגיד בוודאות שאם ימשיכו בקו הזה, The World  Is Theirs.

 

תגובות