אלבומים

Up, Bustle and Out - Master Sessions Vol. 2: Calle 23, Havana, Cuba- 2001

בוקר של ערבוב צבעים וטעמים. גרוב טוב וחמים לסופ"ש

מאת גלית גרינר . 06-01-2011

תגיות: פאנק, ג'אז, קובני, 2001, Up, Bustle and Out

 

בוקר. בוקר כזה ארוך שהתחלתי בבית, באיטיות. הולך להיות לי יום גדוש וארוך, נסיעה למרכז, פגישה לא קצרה, ביקור בבית של אמא, רדיו..כנראה  אחזור רק מאוחר היום לקראת חצות. אבל הבוקר, אחחח הבוקר הוא הנחמה שלי. לרוב הוא מתחיל באיטיות, מזדחל לו לאט לאט עד שכבר צריך לצאת ויש לי מספיק אנרגיות. קפה של בוקר בגינה, איזו עוגה מתוקה בצד, נותנת קצת כוח אחרי הלילה. אחרי כל זה אני נכנסת, שמה מוסיקה, והנה מתחילה לה ההתלבטות הרגילה של מה בא לי לשמוע עכשיו, משהו ככה שיזדחל לאט לאט כמו הבוקר הזה. 

שמתי את האלבום של Up, Bustle& Out, באמת עדיין לא שמעתי אותו כמו שצריך וייש לי תחושה שהגיע הזמן. הרבה פעמים אני שמה אלבום שאני חושבת שיתאים ולבסוף מוצאת את עצמי מחליפה דיסקים כמה וכמה פעמים עד שזה מתייישב אצלי כמו שצריך. מהרגע ששמתי את האלבום הזה, בבוקר הזה, הרגשתי שהוא הבחירה נכונה. לבוקר הזה, יש זיכוי. נעים. קצב עמוס צלילים שמזדחל לו מכל מיני כיוונים, ממלא את החדר מבלי להשתלט. הבוקר הזה פתאום עמוס גרוב טוב עם שקט פנימי כזה עוטף, מחמם, שולח אותי למטבח.  
בא לי להכין איזו  ארוחה טובה ככה,עם ניחוח לטיני וקובני. כנראה שזה בדיוק הזמן להכין שקשוקה מלאה בירקות אדומים וחמים. הראש זז תוך כדי חיתוך הירקות, ערבוב של צבעים וטעם, ריקוד, אין מראה יותר מלבב מזה. הצלילים שולחים אותי רחוק, לאיזו ארץ רחוקה, שמש נעימה, שקט אמיתי, תחושה של חופש, של אופק ללא סוף, של התחלה חדשה, תחושה של משהו מלא ומאוזן...ריח של אוכל ממלא את הבית, מזדחל לקראת הארוחה שתהיה מוכנה עוד שעה וחצי בערך. 

תגובות

  • הלינק ל youtube לא עובד

    הנה לינק חדש: http://www.youtube.com/watch?v=LaIjnjfyodo

    igalk, 22-03-2011 14:32