אלבומים

Deerhunter - Halcyon Digest - 2010

שדרני קול הקמפוס מסמכים שנה. מעוף מוזר לברבור הכי נחשק באגם

מאת אודי ניב. 30-12-2010

תגיות: 2010, סיכום שנה, Atlas Sound, ברדפורד קוקס

 

לא אחדש לכם כשאומר שהצלחתו של אמן נשענת ונמדדת גם (ובעיקר) בכמות החשיפה שלו בתקשורת. בדר"כ, היא באה בגלים, נוהגים לכנות אותה "הייפ" וכן, זה מושג מעצבן. יחד עם זאת, בימים של בלבול הנובע מעודף היצע, "הייפ" הינו מושג שקיומו כמעט ובלתי נמנע.

ברדפורד קוקס, סולן להקת Deerhunter והאיש מאחורי פרויקט הסולו Atlas Sound, הוא אחד האנשים הכי מדוברים באזור המוזיקלי של הבלוגספירה בשנים האחרונות (א.ק.א "הייפ") ולשם שינוי הפעם זה בצדק. קוקס הוא הברווזון המכוער - גרסת האינדי. הוא חולה במחלת שרירים גנטית נדירה שמעוותת את גופו ומעיד על עצמו, כי כבר מילדותו המוקדמת, היה הילד המכוער והמסכן בסביבה. מושא ללעג. רק אחרי שנים רבות, הצליח קוקס להחליף את תחושות הניכור והבדידות במצלמות, מיקרופונים ומחיאות כפיים. הטקסטים אגב, גם אלו שנכתבו בשנים האחרונות, מעידים על הצלקות שככל הנראה לא יעלמו לעולם, גם לא אחרי שהפך לברבור מוזיקלי.

קוקס הוא לא רק סולן הלהקה, הוא הפרונטמאן שלה, על כל המשתמע מכך ולמרות זאת, נראה כי דווקא עבודת הצוות היא שהופכת את 'צייד הצבאים' ללהקה כל כך טובה ומוערכת ולא בכדי. את שני השירים הטובים ביותר באלבום החדש שלהם, שר דווקא הגיטריסט. Halcyon Digest הוא האלבום המלא הרביעי של Deerhunter והטוב ביותר שלה. מאז הוקמה בשנת 2005, עברה דרך ארוכה שכללה חיפוש מתמיד, התנסות, תעוזה וכניעה טוטאלית ליצירה מלאת נשמה, רגש ומחשבה. על כל אלו, נוספה באלבום החדש תשומת לב ענקית למלודיות. שירים כמו Desire Lines  ו-Coronado מעידים על נגישות, שלא באה לידי ביטוי במוזיקה שלהם עד כה. אלו באו לצד שירים כמו Helicopter ו-Earthquake, שמשמרים את הצד החולמני יותר של הלהקה, הזהות הבסיסית שלה ואת הנוכחות הדומיננטית של קוקס בתוכה. תוסיפו לזה את המפיק החדש והמבטיח בן אלי, שהפיק גם את אלבומם האחרון של Animal Collective, ותקבלו את אחד האלבומים הכי טובים שיצאו השנה, אם לא הטוב שבניהם. בשנת 2010, הפכה Deerhunter הפכה מעוף מוזר לברבור הכי נחשק באגם, ובצדק.

 

 

האזינו לספיישל 3 שעות ברדפורד קוקס 

תגובות