אלבומים

Robyn - Body Talk Part Two - 2010

שדרני קול הקמפוס מסכמים שנה עם מנת הדגל של 2010: כדורי פופ שבדי ברוטב אלקטרוני

מאת שרין לוי. 23-12-2010

תגיות: פופ, שבדיה, 2010, סיכום שנה, קול נשי, אלקטרוני, קלאב, טכנו ביט

 

המילה "שבדית" כבר מזמן לא מתארת רק את המיטב שבמין השני, או את H&M. אמרתם "פופ שבדי", אמרתם אירופה: עוד מימי אבבא, לימים, אייס אוף בייס, לימים, כל דגימת צליל שצייגייסט הוציאו עד היום, הפופ השבדי מוצע עם תו תקן בסטנדרט הכי הגבוה. אם להתייחס לפופ האלטרנטיבי: בעשור הקודם קיבלנו מנות חמות מהרגיל ממחוזות הארץ הקרה (דה נייף, ליקה לי, ליטל דראגון). דבר נוסף בולט משותף לכולם: קול נשי. בכלל, נדמה כי השנה החולפת מנקזת צמיחה מואצת של קול נשי, עצמאי ודעתני, שהחלה, גם היא, בשנים קודמות. זמרות סוליסטיות מוערכות כמו, לילי אלן, סיה, מ.י.ה, או פלורנס וולש פיטמו לי היטב את האייפוד הרעב. אבל מנת הדגל של 2010 - כדורי פופ שבדי ברוטב אלקטרוני מבית 'קוניצ'יוואה רקורדס' - שייכת למאסטר שפית אחת: רובין. למהדרין: מדובר בסינת' פופ קלאבי מתפרץ, מהיר, חזק, ומלא ביטחון.

אלא שב-2010 הגדרות הפכו לעסק קצת מעייף ולא מי יודע מה רלוונטי. מעתה תארו אווירה: גירלז/גייז נייט אאוט. כי בנות רק רוצות לכייף, ורובין, בכיף שלה, הקימה השנה בחצר הממלכה את ה'יורו-דאנס': הלונה פארק שאליו כיוונה עוד באייטיז סידני לאופר. אולי מדובר בצעד שיווקי, אבל למי אכפת. על ההתחלה של טרילוגיית Body Talk, רובין מפגיזה עם "אל פאקינג תגידו לי מה לעשות". מכאן והלאה תחוו מוזיקה בתלת מימד: שלוש מנות קטנות של 30 דקות, אפרטיפים לחובבי הרחבות החרוכות, כדי שלא יהיה כבד על מערכת העיכול ולהקל על מערכת השמע. רובין הבינה בשכל, שלהוציא אלבום שלם - בעידן של סינגלים - יהיה מעשה אפקטיבי בערך כמו להיוולד ב- 29 לפברואר. יאללה, אמרה לעצמה הבלונדה משטוקהולם, נוציא שלושה אלבומים קטנים וכולם ייצאו מרוצים. הרעיון עובד על עיקרון הפס הנע: מה שמוכן, יוצא.

בראיון שנתנה לאחרונה הסבירה רובין שסיבובי ההופעות קטעו לה את רצף הכתיבה, וכך נולדו בנסיבות החריגות הללו שלושה אלבומונים בזה אחר זה. החלק השני פחות להיטי מהראשון, אבל המעודן מביניהם והחלק השלישי אוסף את שני החלקים יחד ומוסיף עוד ארבעה קטעים חדשים. Body Talk Part Two מונח על ביט טכנואי ממכר, הוא מרקיד כמו חבר שגורר אותך ביד אל הרחבה, פוער פתח של תקווה כמו גשם אחרי השריפה ומהנה כמו שאכטה אחרי בצורת. רובין, עם מודעות של יוגיסט, מתיישבת בנינוחות על מלודיות קליטות ומדבקות מפה לאוזן, ונעה עם הליריקה בין שברון לב להעצמה עצמית. באו לעזרת חבר: הראפר סנופ דוג שכתב ושר עם רובין את U Should Know Better השורף, וטביעת האצבע ההפקתית של דיפלו בקטע Criminal Intent. בקיצור, אירופה.

 

 

בחרו את עשרת האלבומים שעשו לכם את השנה

 

תגובות