אלבומים

Trombone Shorty - Backatown - 2010

רוק, פ'אנק, ג'אז, היפ הופ וסול - וכולם עם כלי נשיפה ומלאים בגרוב!

מאת רן יתים. 01-01-2010

תגיות: 2010, Trombone Shorty, Backatown

 

איך אפשר לשמור על מוזיקה כ"כ מגוונת ועדיין מאוד גרובית? יש רק מקום אחד בטוח - ניו אורלינס, העיר הגדולה ביותר במדינת לואיזיאנה שבדרום ארצות הברית. מה שמייחד את העיר, היא סצינת המוזיקה המטורפת שחיה שם. התפתחות כלי הנשיפה בסגנונות כמו ג'אז ובלוז, תפסו תאוצה והשרו בעיר חיים של מוזיקה ושמחת חיים.

Trombone Shorty, או בשמו האמיתי טרוי אנדרו, נולד וחי בניו אורלינס, אחד מגאוני הדור הנוכחי בתחום, בן 23 אשר מראה לעולם כי ניו אורלינס 2010 עדיין נותנת בראש, ותמיד תהיה מלאה בגרוב שלעולם לא ייפוג. טרוי, נגן טרומבון מחונן, החל את דרכו כילד שהטרומבון עוד היה יותר ארוך ממנו אך עדיין מפציץ בסולואים נועזים (מכאן הגיע כינויו). הוא ממשיך את דרכו עם הרבה הרכבים שונים ברחבי העולם, עבד עם U2, לני קרביץ, פרד וייסלי, גרין דיי ועוד המון.

באלבום הנוכחי Backatown, שיצא ב-2010 אנו מקבלים יצירת מופת בניצוחו של טרומבון שורטי על הטרומבון, שמביא את כל סגנונות המוזיקה למקום פ'אנקי, כיפי ואמיתי. ישנו שילוב חסר תקדים של רוק, פ'אנק, ג'אז, היפ הופ וסול, וכולם עם כלי נשיפה ומלאים בגרוב! חוץ מנגינת הטרומבון הוא גם חצוצרן לא רע בכלל, רק קחו נשימה ותנו ריספקט, טרומבון שורטי!

 

תגובות