אלבומים

Malachai - Ugly Side of Love - 2010

שדרני קול הקמפוס מסכמים שנה, גוזרים אותה ואז מדביקים שוב

מאת שירן מוסטובוי. 19-12-2010

תגיות: רוק, בלוז, פופ, גרוב, סול, טריפ הופ, רוקנ'רול, 2010, גאראג', סיכום שנה, מוגיסון, קראוט

Malachai או בתרגום עברי - מלאכיי הוא דואו, שלרגע איים להשתלט על הקריות ולבסוף החליט להישאר במולדת, בריסטול שבבריטניה. האלבום עובד בדומה למכונת זמן, רק שזו משוכללת הרבה יותר מהדלוריאן, משום שקיימת בה הפונקציה להיות בכל הזמנים גם יחד. תדמיינו את שנות השבעים-שישים המאוחרות, מתאחדות עם תרבות רחוב פוסט/ מודרנית: היפ הופ, ברייקדאנס, ספוקן וורד, מירי אלון, אפקטים ועוד אלמנטים מקפיצים.

 

הסולן ג'י (Gee) מזכיר את מוגיסון, באופן שקולותיהם דומים אחד לשני וגם באופן ההגשה, אם כי מר ג. פחות מחוספס ממר מ. אך ללא ספק מתחבר לצד השורשי שבו, זה ניכר במוזיקה ובמראה שלו כאחד. הצלע השנייה שמה סקוט והוא מאסטר הסמפולים ואחראי רבות על התוצאה הסופית vמחייבת ההאזנה.הפיוז'ן שהצמד הזה הצליח להצמיח הכה בי בתדהמה בעיקר בשמיעות הראשונות, כי אחרי זה מתרגלים. השילוב בין סגנונות, שבתכלית שונים אחד מהשני הוא מופתי: קחו טריפ הופ, גרוב, סול, רוקנ'רול, בלוז, קראוט רוק, גאראג', פופ ואם תתעקשו אז גם גוספל ותקבלו את הצד המכוער של האהבה 2010, הצד הכי יפה ו/או מעורר השראה שלה ששמעתי השנה.

 

אלבום קטן ויפה, אפילו מרגש לכמה שניות אבל בעיקר מוקפד, צבעוני, מעניין, מאתגר ופשוט תופס לך באוזן ולא מרפה. עם הזמן הוא נהפך לאלבום, שמעין מסכם עבורי לא רק את השנה, אלא את מהות העשור האחרון במוזיקה – קופי פייסט. ניקח קצת מזה, מזה, מזה ומזה ונראה מה יוצא, להם יצא טוב מאוד בהתחשב בכישרונם, מה שלא ניתן להגיד על כול הרכב עכשווי אזוטרי שהחליט שבא לו שקשוקה ועל כן, ההמלצה.

 
אי.פי ראשון שלהם יצא בשנת 2007 בתקליטי Island ודשדש במקום, לא דרש ולא קיבל תהודה. האלבום המלא יצא ב-2009  בלייבל Invada רקורדס ששייך למעשה ל-Geoff Barrow המפיק המוזיקלי של פורטיסהד, חבר ילדות של שניהם והוא זה שעודד אותם לצאת עם מרכולתם ולהתייחס לעצמם יותר ברצינות. בארה"ב, קפיטול הקפיטליזם, יצא רשמית האלבום רק באפריל השנה בלייבל Domino וכמה טוב שזה קרה. יש משהו מאוד מושך באלבום הקונספט הייחודי והמושקע, הוא אחד כזה שמרגיש לפרקים כאילו הוא מקדים את זמנו ובשאר הזמן נשמע כמו הזמן עצמו שהותיר את חותמו.

 

תגובות

  • נשמע מעולה, סחטיין מוסטו

    אני אבדוק.

    יבגני, 20-12-2010 14:48