אלבומים

LCD Soundsystem - This Is Happening - 2010

שדרני קול הקמפוס מסכמים שנה. ג'יימס מרפי הקדים אותי שוב

מאת אסף בן-קרת. 17-12-2010

תגיות: 2010, סיכום שנה, אייטיז

 

הגדולה של האלבום השלישי של LCD מבחינתי היתה, שממש לא התלהבתי ממנו בשמיעות הראשונות. ההתחלה שלו, אינטרו של שלוש וחצי דקות לפני שנכנס הביט ב-Dance Yrself Clean , למשל, חרפנו לי את השכל, Drunk Girls נשמע כמו שאריות של האלבום הראשון, All I Want היה אייטיזי מדי ו-Somebody’s Calling Me היה איטי באופן מטריד.  היו לי עוד תלונות. ואז נזכרתי למה אני כל כך אוהב את LCD, ובמיוחד את ג'יימס מרפי העומד בגאון מאחוריה. מרפי תמיד צועד שניים-שלושה צעדים קדימה, יודע מה נכון ומה טוב ומה צריך להיות ואיך הוא צריך להישמע. כשהסרתי את הדעות הקדומות האלו, ידעתי שהוא הקדים אותי שוב.

הסממנים שהפכו את LCD לאחד ההרכבים המדוברים של השנים האחרונות כולם כאן – הביט המדבק, המלודיה המענגת, הלהקה המשובחת שמלווה את החזון שלו בדיוק רב, הרפטטיביות שחודרת דרך שכבות דקות של עור התוף לאזור אגן הירכיים והמוח, הכתיבה המושחזת, השנונה והמפוכחת ובעיקר הכריזמה הבלתי מתכלה של מרפי יחד עם האנרגיה החיובית שלו והראש מלא הרעיונות שלו שמסרב להפסיק לעבוד.

מה שהופך גם את האלבום הזה של LCD  למוצלח במיוחד הוא שמרפי השכיל לקחת את הנוסחה המוכרת שלו שוב, לשכלל אותה מעט, לתת לה טיפול קוסמטי שנשמע שונה ממה שהם עשו עד היום, ועדיין להפיח בה רוח חיים שממשיכה לפעום בכל האזנה. קראתי לו כבר מלך באלבום הקודם (שאני אוהב יותר), אז מה כבר נשאר?

 

תגובות