אלבומים

The Charlatans - Us and Only Us - 1999

חיבורים בין צלילים מאופקים לשרירנות מאיימת

מאת נמרוד הלברטל. 01-12-2009

תגיות: פולק, רוק, בריטניה, 90's

 

הלהקה הבריטית המעולה, שפעולת כבר מ-1990 מביאה לידי ביטוי בצורה מרשימה, את יכולת יצירת השירים שלה, וכל זה באווריה מדוכדכת בהשראת Blond on Blond, Beggars Banquet,  וה-Chemical Brothers.

האלבום חושף צלילי קלידים ומקצבים מאופקים, שיוצרים מסווה עכור שלמעשה אינו מתבהר לאורך כל האלבום, למרות ההרמוניות והגיטרות אקוסטיות המתפרצות מדי פעם מעבר לערפל. כתוצאה מכך, האלבום עלול להישמע מעט אמורפי, אם כי בצורה מעניינת, מלא בגרוב עמוק וטקסטורות קול מפתות. התכונה העיקרית של האלבום, זו שגורמת לי לאהוב אותו כל כך, היא שכמעט כל שיר מפעיל על השומע את קסמיו ומחבר בין חסד עדין לשרירנות ניכרת. ניתן לשמוע את זה ב-Forever שפותח את האלבום ומתגלה כיצירת מופת בזעיר אנפין של עירבול בין יהירות לאיום ונמשך עם שירים כמו A House Is Not A Home  ו- My Beautiful Friend, שבהם ניתן לשמוע השפעות ניכרות של דילן.

מסתבר איפוא, שלא כמו בני דורם, הלהקה הצליחה למצוא את הנוסחא שהופכת את המוסיקה שלהם לחסרת זמן מחד, ומושפעת מהשינויים התקופתיים של הסביבה מאידך אך נשארת נאמנה לצליל המיוחד שלה בדומה ל-Stones בשיאם ובאה לידי ביטוי בצורה הכי טובה באלבום הזה. 

 

תגובות