אלבומים

KC Accidental - Captured Anthems For An Empty Bathtub + Anthems For The Could’ve Bin Pills - 2010

תאונה מופלאה 1+2

מאת יאיר יונה. 16-11-2010

תגיות: קנדה, 2010's, Kevin Drew, Broken Social Scene, Arts&Crafts

 

בשנת 1997, ישבו שני חברים קנדים וערכו הקלטות בחדר השינה. הם קראו לעצמם K.C. Accidental. כותב השירים היה Kevin Drew, לימים אחד הסולנים והמוחות המניעים את הקולקטיב הקנדי Broken Social Scene. השני היה איש האולפן והמולטי-אינסטרומנטליסט Charles Spearin. יחד הם הקליטו אלבום פוסט רוקי\צ'ילאאוטי\רגוע\מתפרץ תוך שימוש במכונות תופים פשוטות, הקלטות לואו פיי וגם מקצבי ברייק ביט לעתים. שישה קטעים היו באלבום הזה, שנקרא Captured Anthems For An Empty Bathtub. הם הדפיסו את האלבום בכמות מצומצמת והוציאו אותו בלייבל Noise Factory Records ומכרו אותו בקטנה בחנויות תקליטים עצמאיות בטורונטו. מהר מאד, כל העותקים אזלו והאלבום נעלם.

בשנת 2000, חברו השניים להקליט אלבום נוסף, בשם Anthems For The Could've Bin Pills. הפעם האלבום אירח דמויות שאחר כך העולם יכיר היטב, כמו אמילי היינס וג'ייסון קולט, שהיה עשיר יותר בצבעים ובסגנונות ויחד עם הלואו פיי, הכיל רגעי פוסט רוק סטייל, Mogwai וגם שיר אחד עם שירה (Them – Pop Song #3333). השיר האחרון כבר נשמע כמו משהו שאחר כך יוכר לעולם בתור 'הסטייל של Broken Social Scene'. גם האלבום הזה יצא באותו הלייבל, גם הוא נעלם מהר.

בשנת 2001 החל הקולקטיב Broken Social Scene לפעול ובישר לעולם על בריאתו של סגנון משלהם ואם תרצו, שם את קנדה על המפה בפעם הראשונה כמו שצריך מאז ימי ניל יאנג וג'וני מיטשל. שנתיים אחר כך, הוציא הלייבל שלהם מחדש את האלבום הראשון. והשנה, באו החבר'ה מהלייבל הנפלא Arts&Crafts, אם תרצו – הבית של המוזיקה הקנדית האיכותית ביותר שפועלת כיום, לקח את שני האלבומים הקצרים של KC Accidental, והוציא אותם לפני שבועיים ברי-אישו מיוחד, דיסק כפול ותקליט כפול, ו-ווידא ששני האלבומים האלה לעולם לא יעלמו שוב.

האלבומים של KC Accidental נותנים הצצה כייפית לסאונד ולסגנון של Broken Social Scene, והם בעייני, חובה לכל מי שאוהב את הקבוצה הקנדית הזו. ומי שלא מכיר אותה – אני יכול רק לבקש מכם יפה יפה ללכת לשמוע אותם, זה ממש לטובתכם.

 

כתבה זו פורסמה בבלוג small town romance

תגובות