אלבומים

The Twilight Saga - Eclipse Soundtrack - 2010

מי היה מאמין שאפנת "סרטי הערפדים" תביא איתה מוזיקה כל כך טובה?

מאת כתבי חוץ. 11-11-2010

תגיות: פס-קול, עמרי אושפיז, ערפדים, פרויקט, רוק

 

מאת: עמרי אושפיז

"בואנה אחי, אתה חייב לשמוע את הסאונד-טרק של הסרט דמדומים"
"דמדומים? מה זה?"
"נו... הסרט הזה עם הערפדים..."
"אהה, זה מהפוסטר בחדר של אחותי... עזוב אחי, ערפדים זה לא הקטע שלי..."

כנראה שכך תשמע שיחה, עם כל אדם מעל גיל 20 שתנסו להפציר בו להאזין לפסקול הסרט שותת הדם. הייתי יכול להתחיל בהפצרותיי שלי, אך אני כבר יודע שרובן יהיו לשווא. לכן החלטתי לנקוט בגישה הרבה יותר קלה מבחינתי והכי בטוחה - לתפוס את תשומת לבכם למה שאני רואה כפרויקט חלוצי שהפך לאחד האוספים הטובים ביותר שנראו בהוליווד (ספרות זולה שימי לב). אני מדבר על אלבומי הפסקול לשני הסרטים האחרונים שיצאו בסדרה: Twilight-Eclipse ו- Twilight-New Moon.

Thom Yorke, Black Rebel Motorcycle Club, The Black Keys, The Bravery, Beck And Bats For Lashes, Band Of Skulls, Vampire Weekend, Death Cab For Cutie, Ok Go, Florence And The Machine, Editors, The Killers, The Dead weather, Bon Iver And St Vincent ,UNKLE. ואלו אפילו לא חצי מרשימת האמנים המלאה שלקחה חלק בפרויקט.

ולמה אני קורא לפסקול של סרט נעורים הזוי - פרויקט? הפקת הסרט פנתה אל כל האמנים הנזכרים לעיל וביקשה מהם ליצור עבורם שיר מקורי. אז כל השירים באלבום הם שירים מקוריים והדרך היחידה להיחשף אליהם היא לצרף את האלבום הזה לאוסף שלכם, גם אם זה אומר שמדי פעם תצטרכו לגמגם כשתכרה דרכו של אורח רנדומלי בעטיפת האלבום והוא ישאל בגיחוך: "מה אתה בקטע של ערפדים?". הדרך הכי טובה לצאת מזה: פשוט תראו לו את רשימת השירים, או לחילופן תפנו אותו להמלצה הזו.

 

תגובות

  • אושפיז היה פה!

    הרצוג, 11-11-2010 21:23