אלבומים

Uzi Ramirez – Lick My Heart - 2010

אלבום השנה תשע"א של קול הקמפוס - האיש הנכון יוצר את הבלוז הנכון בזמן ובמקום הכי לא נכונים והתענוג כולו שלנו

מאת אופיר בלום. 01-01-2011

תגיות: פולק, רוק, בלוז, אופיר בלום, עוזי רמירז, Lick My Heart, 2010's

 

עוזי רמירז הוא האיש הנכון במקום ובזמן הלא נכון. את זה אפשר לראות עוד מעטיפת האלבום. העטיפה כולה זועקת להוציא אותה מהריבוע הקטן שבו היא והדיסק שבתוכה כלוא. לא היו דיסקים בזמן הנכון שבו האלבום הזה היה אמור לצאת, היו תקליטי וניל, ועל העטיפה שלהם זמרי בלוז נראו ככה. עם זמר מזוקן וארוך שיער עם משקפיים מוזרות וכובע בוקרים שמנפח עליך בועת מסטיק.

 עוזי רמירז הוא האיש הנכון במקום ובזמן הלא הנכון, מן הסתם זאת רק ההרגשה שלי. מבחינת עוזי התזמון לא היה יכול להיות מושלם יותר. אחרי שנים בהן הוא בהרכבים שונים ומשונים, פורט על מיתרים בצורה שונה ומשונה הוא סוף סוף בשל מספיק כדי להוציא את החומרים שהם מאה אחוז הוא. זה לא הסרף של בום פם, זה לא האקספירמנטליות של פז. זה אפילו לא הפ'אנק הלוהט של שאר האחים לבית רמירז, האי.פי האחרון שלהם היה החזון שרק עכשיו הגיע למועד, לפחות מבחינתו של עוזי.

 


עוזי רמירז הוא האיש הנכון במקום ובזמן הלא נכון. לא שנראה לי שהוא בעצמו יודע באיזו נקודה על ציר הזמן של הרוק'נ'רול הוא הכי היה רוצה להיות. במהלך האלבום הוא נע ונד בין כמה וכמה רצועות זמן וסגנון שמעורבבות יחדיו. קטעי פולק רוק (Baby, Please Come Home, Deceived) לבלוז (Mountain Climbin', Secrets Of The Zodiac) רוק דרומי או פסיכדלי (Oh Me Oh My, Purpleassbaboon) מתערבבים ביחד כדי ליצור מסע בזמן. כתבתי בעבר שבהופעות שלו עוזי הוא סוג של מרצה לרוקנ'רול, לכן אני חייב להשלים את המטפורה ולהגיד ש-Lick My Heart הוא הספר שיש לקרוא. עוזי רמירז הוא האיש הנכון במקום ובזמן הלא נכון, אבל לי זה לא משנה, אני שמח שהוא עושה את מה שהוא עושה בעוד אני יכול להאזין לו בכל פעם שארצה לחשוב שגם אני לא שייך לזמן או למקום שבו אני נמצא.

 

תגובות

  • על מה אתה מתפלא

    בוודאי שזה אלבום לא נכון במקום הלא נכון. לגבי האיש הנכון ? זה לא משנה. האלבום הזה פשוט לא היה צריך להתרחש כלל.

    תמי, 30-10-2010 14:41

  • אבל הוא התרחש

    ותודה לאל על כך...אחרת היינו נתקעים עם רוק יבשושי סטייל אביב גפן, מוניקה סקס, משינה ודומות לה...

    נירית, 30-10-2010 23:00