אלבומים

Old 97's - The Grand Theater - Volume One - 2010

בעזרת האלבום החדש של Old 97's ובתוספת קמצוץ דמיון, אמריקה פתאום כבר לא תראה רחוקה כל כך

מאת טל מסר. 04-11-2010

תגיות: אמריקנה, קולג' רוק, קאנטרי, קאנטרי רוק, טקסס, 2010's

 

"קווין (ספייס) והאנק (אנגלו) יצאו לחפש את חברם האבוד קסידי ברחבי ארצות הברית הקונטיננטלית. הם קנו שברולט אדומה עם גג נפתח ועזבו את העיירה המנומנמת בה גדלו לטובת רוד-טריפ אמריקאי רצוף הרפתקאות. החוקים פשוטים: בלי מפה, בלי תכנית ובלי לחזור אחורה. השמועות מספרות כי החבר האובד קסידי החליט לערוק לקליפורניה לאחר שגילה שחברתו בגדה בו עם אחד מהשניים. ספייס ואנגלו נדרו נדר לפיו לא ישובו הביתה עד שימצאו את חברם ויישרו איתו את ההדורים". 

Going to California הייתה סדרת טלוויזיה אמריקאית ששודרה בשעות המאוחרות של ליל יום שישי בערוץ 3. אני הייתי בגיל צעיר מספיק כדי להיות תקוע ללא רישיון נהיגה בבית בלילות יום שישי, ובגיל מבוגר מספיק כדי לחלום על שברולט אדומה ועל מסע הרפתקאות ברחבי ארצות הברית הגדולה. וזה קצת מצחיק איך שמול המסך, אמריקה נראתה פתאום ממש מעבר לפינה. ולסובב את מפתח ההתנעה, להרים את דוושת המצמד ולשעוט אל מדבריות אריזונה בתוך מכונית שרירים רחבה נראה בגיל שש עשרֶה כמו רעיון לא רע בכלל.

הרעיון לא התממש. לפחות לא במובן המוחשי. אבל שיר הנושא של הסדרה המשיך להדהד לי בראש עוד הרבה אחרי שהסדרה ירדה ממסך הטלוויזיה. Old 97's, הלהקה שעמדה מאחורי השיר חשפה בפניי עולם אחר של רוק'נרול. כזה שמתנסח כמו ג'ון ווין ולוקח את הוויסקי שלו נקי. לפעמים עד היום כשאני מאזין ל- Old 97's, אני יכול להישבע שאני יכול להסניף את ריח הגומי השרוף ולהרגיש את הרוח נושאת עמה פיסת חופש מהולה בהבל בורבון ובנזין.

 

 

ה-Old 97's הם להקת קאנטרי-רוק מדאלאס-טקסס. מקור שם הלהקה טמון בשירו המפורסם של ג'וני קאש- The Wreck Of The Old 97. ארבעת החברים פעילים מאז שנת- 93 והוציאו תחת ידם במהלך השנים תפוקה מרשימה של שירי קאנטרי נוגים, בועטים, מתוחכמים ופופים. החלק הראשון של אלבומם החדש The Grand Theater שראה אור ממש בשבוע שעבר יכול בקלות להיחשב לטוב שבאלבומיהם. מדובר בפצצת רוק קלילה ואנרגטית עם טוויסט דרומי (Southern) והרבה רוח אמריקאית.

אז נכון שפיאט פונטו זה לא בדיוק שברולט קורבט ואיילון דרום הוא לא בדיוק נתיב 66, אבל אני מבטיח לכם שבעזרת האלבום החדש של Old 97's בתוספת קמצוץ דמיון, הפקק האינוסופי שלפניכם יראה לפתע כמדבר נקי ורחב ידיים. בלי להבין בדיוק כיצד, אתם לפתע תצאו ממחלצות היום יום ותלבשו דמות של קאובוי רכוב על סוס מפלדה. ואמריקה? היא פתאום כבר לא תראה רחוקה כל כך.        

 

תגובות