אלבומים

Highpersonic Whomen - Alternative Energy Source - 2002

מה קורה כשהטירוף הפיני נכנס לממלכה ששמורה רק לגרמנים?

מאת אלינור כרמי. 22-10-2010

תגיות: פסיכדלי, פינלנד, טראנס, גרמניה, פרוגרסיב, 2000's, Suomi

 

רק הפינים מספיק פסיכים להמציא תת ז'אנר המתאר את הטירוף שנקרא Suomi, שמשמעותו פיני, בפינית. אז מה קורה כשהטירוף הפיני נכנס לממלכה ששמורה לרוב רק לגרמנים? רק טוב!

Highpersonic Whomen הם צמד פיני. כל אחד מחברי הצמד מביא איתו מטען מוזיקלי שיכול לספק מספיק חשמל לכל תל אביב. Markku Louhio החבר הראשון בצמד, מביא איתו את ניסיונו מהפרויקט Kiwa, כמובן בנוסף לעוד פרויקט שלו של דראם אנד בייס עם שותפו כאן שנקרא Headphonics. השותף השני לפשע הוא Tommi Sirkiä הידוע בתור מפלצת פסיכדלית (אביו הוא נגן אקורדיון בעל שם בינלאומי שגרר אותו במהלך כל ילדותו לקונצרטים, ויש הטוענים שזהו מקור השריטה), שידה בוחשת באינספור הרכבים משובחים כמו Pelinpala, Haltya, Justin Space ושאר הרכבים הנוצרים בעת שכרות וערבוב של חומרים משני תודעה שנצרכים אי שם באולפני ההקלטה בהלסינקי.

הצמד הוציא את אלבום הבכורה בשנת 2002 והוא השילוב המושלם בין פרוגרסיב טראנס מעניין ופסיכדלי, המשלב מוטיבים פינים שיוצאים מהשבלונה הגרמנית. בימים אלה האלבום יוצא מחדש ובחינם ו... שימו לב - בצורה חוקית! באתר והנט לייבל המשובח Ektoplazm וזו הזדמנות נפלאה להכיר את הפורטל ויוזמה הנפלאה הזו שעוזרת לכל מי שחובב טראנס ומוזיקה אלקטרונית בכלל, ליהנות בצורה חופשית ממוזיקה ולא להרגיש אשם על כך שהוא מוריד אותה בחינם לפעמים... מי אמר את זה?  אני מכחישה הכל!

 

תגובות