אלבומים

Ijo & Shalter - Between Fantasy and Despair (EP) - 2010

איחו ושאלטר - ד"ר ג'קל ומיסטר הייד, הם ההופעה הכי טובה בעיר

מאת טל מסר. 15-10-2010

תגיות: גרוב, עולם, אלקטרוניקה, איחו ושאלטר, J-Views, Drum N' Bass, 2010's, רוק אלקטרוני

 

את ה-EP החדש של איחו ושאלטר קיבלנו בחינם אחרי ההופעה. זו הייתה ההופעה שסגרה את היום הראשון לפסטיבל אינדינגב- 2010 שהתקיים בשבוע שעבר. מאז ועד תם הפסטיבל יומיים לאחר מכן כל מחשבותינו היו נתונות לרגע בו ייגמר הפסטיבל, אנחנו נכנס לאוטו, נכניס את התקליטור למערכת, ונזכה שוב לשמוע את הפלא החשמלי הזה שהתפוצץ על הבמה באותו לילה והשאיר אותנו אחוזי תזזית וממלמלי ג'יבריש.  

כמצופה מסטודנטים שנמצאו במסע נואש ואחרון בעקבות החופש ידענו היטב שעוד כמה ימים עולמינו ישוב לאפרוריותו האקדמית והשתדלנו לשאוף עמוק אל קרבינו כל דקה פנויה של אוויר מדבר ורוח רוק'נרול. אך לאחר יום שלם של הקמת אוהלים, פיזוז חסר חן ברחבות, ושתייה חסרת עכבות היינו עייפים למדיי. אני אפילו ניסיתי כבר לכוון בחזרה לנוחיות האוהל אך חברי התעקש: "אנחנו חייבים לראות אותם!" הוא הפציר בנו וגרר אותנו אל עבר הבמה.

לא לקח הרבה זמן עד שמצאנו את עצמינו זורקים ידיים ורגליים לכל עבר עם חיוך ענק מרוח על הפנים. קצב תופים מהיר ומתוחכם, גרוב אלקטרוני סוחף וריפ גיטרה נכון, העיפו את הקהל המועט (יחסית) שנשאר ברחבת הבמה בשעת הלילה המאוחרת אל מעל שמי הנגב זרועי הכוכבים. איחו ושאלטר, הלהקה שנדחקה הרחק אל קצה הליין- אפ של הפסטיבל, היו פצצת אנרגיה מטורפת וללא ספק ההופעה הכי טובה שכנראה לא ראיתם באינדינגב 2010.

איחו ושאלטר הם האלטר אגו של דן הורוביץ ויונתן אלטר. ד"ר ג'קל ומיסטר הייד. שני מתופפים בחסד שמתחלפים בניהם בין עמדת התופים למיקרופון ומשחקים משחק תיאטרלי עם הקהל ועם עצמם במהלך ההופעה. הם נכנסים לדמויות ויוצאים מהן ומשתמשים באלמנט הדרמטי בהצלחה כדי ליצור חיבור עם הקהל. שחקני המשנה עושים עבודה מצוינת אף הם. זיו מאן מספק באס ליין עמוק ומדויק ואסנת הראל עם קול נשי חם ומגניב משלימה את השניים ונותנת טוויסט סקסי ומרענן לגסות (הכל כך ישראלית הזו) של הרוק האלקטרוני.  

מאז האינדינגב "Between Fantasy and Despair", ה-EP האקוסטי/דיגיטלי בן ארבעת הטראקים עדיין מסרב לצאת לי מהמערכת. הדיסק יש להודות, אינו אלא צל חיוור של הדבר האמיתי שהתפוצץ שם על הבמה והאש החשמלית לא מצליחה להיתרגם במלואה אל תוך העיגול הפלסטי הקר. ובכל זאת נראה שהגרסאות האקוסטיות משרתות בדיוק את המטרה. הן נותנות למאזין רק טעימה קטנה ומשאירות עם טעם של עוד שמחייב אותו לצאת ולקבל את מלוא הסיפוק בהופעה. "Between Fantasy and Despair" יכול אולי רק לבשר על הבאות ועל מה שעוד מצופה לנו מההרכב הישראלי המעולה הזה כשיוציא אלבום חדש. בינתיים, אתם באמת חייבם לעצמכם לברר מתי ואיפה הם מופיעים שוב.

 

תגובות