אלבומים

Fat Freddys Drop - Live At Roundhouse London - 2010

הרכב מדהים עם הסאונדים הכי מקוריים ויחודיים שנשמעו בעשור האחרון

מאת אורי בנקהלטר. 11-10-2010

תגיות: הופעות, רגוע, ניו זילנד, ג'אם, dub, איטי, Soul, Fat Freddys Drop

 

Fat Freddys Drop הן אחת הלהקות המיוחדות של השנים האחרונות שמייצגת עבורי הרבה מהשינויים החיוביים שהתרחשו במוזיקה בעשור האחרון. הלהקה היא בת שבעה נגנים ומפיק מוזיקלי שהופיעה הרבה שנים, הגיעה להצלחה גדולה בארץ מולדתה ניו זילנד ואחר כך בכל העולם וכל זה בלי אפילו להיט אחד. הכל דרך עבודת שטח והופעות מדהימות שעברו מפה לאוזן. 

המוזיקה שלהם מאוד מתאימה לניו זילנד  - משהו רגוע, איטי, בלי דאגות ובלי לחץ, אבל עם מלא מלא גרוב. מין הכלאה של מלא סגנונות (בעיקר Soul  ו-Dub) למשהו חדש מקורי ויחודי רק להם, ואני באמת מתפלא שאף עיתונאי לא העניק למוזיקה של הלהקה כותרת ז'אנרית חדשה. התפיסה המוזיקלית שלהם מאוד דאבית, בעוד שהמבנה השירי פחות חשוב. העניין הוא יותר להכנס למדיטציה עם הגרוב האיטי והמעושן ולנגן עליו מה שיוצא, להתעופף עם הכלים והאפקטים. 

 

 

רוב הלהקות נכנסות לאולפן להקליט ואז מעלות הופעה שמנסה לחקות את המוזיקה שהוקלטה שם. ההרכב הזה פועל הפוך. הם נותנים הופעות מדהימות ואז נכנסים לאולפן ומנסים לקצר את הקטעים הארוכים האלה לחצי, בכדי שיתאימו לאלבום. הם מנסים להפוך את הג'ימג'ומים הרגעיים לשירים ועדיין לשמור על האווירה המיוחדת שלהם. באלבום הראשון שלהם Based On True Story זה הצליח, באלבום האחרון שלהם Dr. Boondigga and the Big BW  זה לא ממש הצליח וה-FFD  נשמעו כמו סתם עוד להקה.

אלבום ההופעה החדש מכפר על הנפילה הקטנה של האלבום האחרון ומראה שה-FFD עדיין בכושר ועדיין יודעים לעשות את מה שהם טובים בו. כל הופעה שלהם שונה מקודמתה ולכן לכל הופעה יש את הקסם שמתרחש רק ברגע עצמו. באלבום החדש יש רק שישה קטעים ארוכים ארוכים (80 דקות של מוזיקה) שמאפשרים לך לצלול לתוך העולם מלא נשמה של ה Fat Freddys Drop.

 

תגובות

 • כתבה נפלאה אך

  nutz, 11-10-2010 19:00

 • כתבה נפלאה אבל

  אני לא מבין למה כולם טוענים שאלבום האחרון של fdd הוא פחות טוב הוא אפילו מדהים וטוב כימעט כמו הראשון בכול מיקרה להקה מדהימה

  nutz, 11-10-2010 19:04

 • רצוי לתקן - "לחקות" במקום "לחכות"

  ...הופעה שתנסה לחכות את המוזיקה...

  נח בשבע שגיאות, 11-10-2010 19:18

 • לשטח את העולם במילה "מדהים"

  ולהכתיר כל שטות ב"מדהים" - או "מדאים" - זו זכות ששמורה ליחצ"נים וטינאייג'ריות.

  שוב נח, 11-10-2010 19:20

 • עוד תיקון, אם כבר

  "שש עשרה הדקות" ולא "השש עשרה דקות" ולמדקדקים: 16 הדקות

  עברית שפה יפה , 12-10-2010 15:04

 • ועוד תיקון, לידע כללי.

  שורה ראשונה: "...הן אחת הלהקות המיוחדות של השנים האחרונות והן מיצגות עבורי הרבה" "היא" אחת הלהקות... "והיא" מייצגת עבורי הרבה.

  לוק סטוק, 12-10-2010 19:10

 • אחת הלהקות האהובות עליי

  אחלה כתבה

  דן, 13-10-2010 02:35