אלבומים

תכלס - לא נורא - 2010

שלישיית תכל'ס ("תנו כבוד לסחבק") חורזת חרוזים על סטלנים שמחפשים זיונים, ועל הדרך שומרת על ההיפ הופ

מאת לאון פלדמן. 01-11-2010

 

מצד אחד, ההספדים על ההיפ הופ היו נכונים וענייניים. הם תאמו את מה שקרה במדיה עם ירידתה של התוכנית "עסק שחור" מגל"צ וסגירת הברז של ערוץ 24 לכל כיוון שהוא לא ים תיכוני. גם המעבר של מוקי לעשיית אלבומים לרשתות קפה ולשעטנז לא ברור עם להקת פאנק היה חלק מהעניין - וגם, כמובן, הבלגנים האחרונים במשפחת תאקט. מצד שני, באזור האלטרנטיבי, הסטלני והכיפי יש לאחרונה פריחה בז'אנר, ועושה רושם שהוא חוזר למקומו הנכון והפרופורציונלי במפת המוזיקה שלנו, בצעדים קטנים ובטוחים. ההוכחות בשטח: הדג נחש ממשיכים בשלהם, וכהן@מושון, קוואמי, אקסום, אורטגה ועוד עובדים בימים אלה על אלבומים חדשים. אלא שדווקא הדור הצעיר - להקות כמו פרודוקס, הדורג'ימן, עמק הפטיפון, n.o.d ועוד - הם העדות האמיתית לכך שהז'אנר הזה חי ובועט ומצחיק וכואב ונותן בראש.

תכל'ס, שלישיית "תכ'לס" (ראשי תיבות של "תנו כבוד לסחבק") היא אחת מהלהקות האלה. נאצ'ה, אקסטרא ג'י ואיליה - שלושת הסחבקים הנדונים, חיים את תחילת שנות ה-20 שלהם כרגע, וכיאה למשוחררים טריים הם מבלים אחד עם השני כל היום, עושים שטויות ועל הדרך ממציאים חרוזים. הסחבק – דמות שעומדת במרכז העלילה שלהם - הוא סטלן, חרמן, קצת שובניסט, טיפה ילדותי, אוהב לעשן כל מה שבא, לשתות הכל ולזיין. אם מישהי תסכים, כמובן. אם לא, תמיד אפשר ליפול על בית של אחד הסחבקים ולשחק קצת בפלייסטיישן.

האלבום, שנקרא "לא נורא", הרבה יותר טוב מהכינוי הזה. בעיקר בזכות מקדדי ג'י  (גד ברוך חינקיס מהפרברים רפיוג'יז, פלד ואורטגה והאוסף המעולה "מתוך הזוהמה"), שלקח את הטקסטים השנונים שבו ועטף אותם בכלים מקוריים כמו אקורדיון, קאזו או סימפול מכוורת לכדי פסקול משוגע. ג'י גם הקליט פה מלא חברים שהיו שותפים בעבר למשפחת היי פייבר, והבולטים הם ניר אלהרר (אחד הזמרים הכי טובים בארץ!), פלד המבריק, לוקץ' הקורע, אורטגה ועוד.

בשורה התחתונה, זה אמנם אלבום היפ הופ, והחרוזים שבו נורים בקצב, אבל יש פה גם מוטיבים של קאנטרי, רוק, שירי סטלה של חברה ועושר מוזיקלי מדהים. הדיסק, אגב, מגיע גם עם משחק לוח מצחיק במיוחד. אם תצליחו למלא אחר ההוראות, מובטחת לכם הנאה צרופה. היפ הופ הוריי.

 

פורסם במקור ברייטינג

 

תגובות

  • אחלה הופעה!

    נתתם בראש!

    רמזי, 28-09-2010 11:33