אלבומים

מתי כספי - שירים במיץ עגבניות - 1989

הצד השובבי, המשעשע והקופצני של מתי כספי

מאת איתי חכמה. 03-10-2010

תגיות: שירי ילדים, מתי כספי, הומור, שירים במיץ עגבניות

מתי כספי - שירים במיץ עגבניות - 1989

את ילדותי תמיד ליוותה עטיפת קלטת בה נראה מתי כספי עם כפפות מתאגרף, שסביבו הייתה חותמת עם שם התקליט: "שירים במיץ עגבניות". מלבד את השיר "נחליאלי", לא ממש אהבתי את הקלטת הזו בתור ילד, ואני חושב שאפילו קצת פחדתי מהתמונה הזאת של כספי.

עברו השנים, הקלטת הפכה לדיסק והדיסק הפך לקובץ שירים על האייפוד שלי. השנה: 2009, המיקום: אקוודור, דרום אמריקה, בתוך מיני ואן בדרך לפסגת הר מושלגת שמתנשאת לגובה של כ-4,000 מטר. השיר "זבר הבצודדיב" (זמר המצוננים) החל להתנגן לו, חיוך דבילי נמרח על פרצופי. שיר מצחיק, משעשע, לחן קופצני, כמו שאני אוהב. האייפוד שמורגל להיות במצב של רנדומאלי השתנה מהר מאוד למצב של השמעת דיסק שלם. אני שומע שיר אחרי שיר מהאלבום ונהנה מכל רצועה, כשישנה הפתעה ברצועה מספר 11- המערכון של כספי "מוריס והיונים", שמדבר על שרה השכנה שכל היום מכבסת-תולה-מכבסת-תולה.

כספי, שנהנה להצטייר כאדם בעל ארשת פנים רצינית, מראה את הצד השובבי החבוי בו שמתגלה אך ורק בהופעות שלו. לא נתקלתי באלבום נוסף בו כספי מאפשר לעצמו להשתטות כמו באלבום הנפלא הזה, ורק מעצם הסיבה הזאת ניתן ליהנות מהמוסיקה שלו מבלי להתעמק בכל שיר כמו בשאר אלבומיו ורק לחייך.

 

תגובות

  • אחלה סקירה!

    נחמיה, 22-09-2010 17:28