אלבומים

James Blackshaw - All Is Falling - 2010

פסקול ארוך ומתמשך לסרט שלא נכתב ואני בדרכי להקליט את הראיון עם יוצר הפסקול

מאת יאיר יונה. 16-09-2010

תגיות: אקוסטי, יאיר יונה, James Blackshaw, מייקל ג'יירה, מוגוואי, רובי באשו, small town romance

James Blackshaw - All Is Falling - 2010עטיפת האלבום

צלילי פסנתר רפיטטיבים, נגיעות של גשם רך, מלנכוליה ומצוקה קשה וטורדנית. ככה האלבום החדש של ג'יימס בלקשאו נפתח. עוברות 4 דקות ו-12 שניות ועדיין לא שמעתי גיטרה אקוסטית 12 מיתרים. אני מציץ שוב כדי לראות שאכן מדובר ב-All Is Falling, האלבום החדש של בלאקשאו בלייבל המשובח Young God, של מייקל ג'יירה מהסוואנז.

כן, זה האלבום הזה. כן, הרפיטטיביות הזו מוכרת לי מפעם. אבל זה לא אותו הבלאקשאו. וכשהשיר השני נכנס, עם גיטרה חשמלית, אני מבין שהעולם השתנה או שבלאקשאו עבר פאזה. וכשהצ'לו נכנס ואיתו מלנכוליה של ליל קיץ חם בעיירת כפר אנגלית, אני עוצר את הכל ומפסיק להקשיב ל-Falling כמוזיקת רקע שמלווה את העבודה האקדמית שאני כותב, ומקשיב רוב קשב. וזה סוחף אותי בכמה שזה יפה.

וכך זה נמשך, בלאקשאו מתפתל, עובר בתוך הסגנון המתוזמר החדש שהוא הוא האלבום החדש, נטול שמות קטעים, לועס את הלב עם כינורות בוכיים ומביא את המלנכוליה הסקוטית של מוגוואי לתוך ההשפעות של רובי באשו, שאני רק יודע דה פאקטו שקיימות אבל לא נוכחות באלבום החדש בשום צורה. הן יוצרות תמהיל חדש וחדשני, מעיין Tubular Bells של מייק אולדפילד, פוגש את Hosianna Mantra של פופול וו. הגלוקנשפיל והקסילופון והגיטרה החשמלית 12 מיתרים והכינורות והצ'לו והכל אומר משהו אחד פשוט - Cinematic Orchestra.

פסקול ארוך ומתמשך לסרט שלא נכתב. יצירה ארוכה ושלמה שאין להפריד בתוכה על ידי דברים כביכול אלמנטרים כמו שמות של שירים, כדי למנוע מהיצירה הזו להיות קטע ארוך בן 45 דקות. בלאקשאו הוציא את האלבום בתאריך 24.8, התאריך שבו אני הוצאתי את האלבום שלי, Remember בארה"ב. וכששמעתי את האלבום הזה, נכנסתי קצת לדכאון. הנה יוצר, עם תשעה אלבומים, שעבר בצעדי ענק על פני כל סגנון הפוסט-פאהי והגיטרה האקוסטית, והגיע לאלבום כל כך מושלם ומדהים, עד שהרגשתי כמו ילד בן ארבע לידו. אז החלטתי להרים לו שיחת סקייפ ולשאול אותו כמה שאלות.

כתבה זו פורסמה בבלוג small town romance

האזנה לראיון עם גי'מס בלאקשאו דרך בלוג small town romance

תגובות